MENU

Edukacja

Spotkanie III - ŚWIĄTECZNE PORTRETY

Grudniowe wydanie Warsztatów Sztuki Karuzela pt. ,,Świąteczne Portrety" poprowadził Sławek Sajkowski, absolwent wydziału Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na zajęciach dzieci miały okazję odbyć wirtualną wyprawę w Himalaje.

Spotkanie I - Improwizacje w technikach tańca jazzowego

Nowy karuzelowy sezon dzieci rozpoczęły warszatami tanecznymi prowadzonymi przez instruktorkę tańca. Agnieszka Błaszkowska to absolwentka Uniwersytetu w Zielonej Górze. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową ze specjalnością taniec. Podczas zajęć dzieci miały okazję poruszać się w rytm porywających melodii i spróbować swoich sił w układzie tanecznym zaproponowanym przez artystkę. Na starcie uczestnicy zajęć obejrzeli krótki materiał video z występem zespołu kontra-mini potem rozgrzewka i do dzieła.

Spotkanie VIII - Struktury przestrzenne - tworzymy rzeźbę

Ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym poprowadził artysta plastyk Gustaw Nawrocki. Tematem zajęć były struktury przestrzenne. Swoje własne rzeźby, które ewaulowały i przekształcały się wciąż na nowo tworzyły dzieci ze szkół i przedszkoli podczas majowych zajęć. Powstawały niesamowite kombinacje przestrzenne z drewnianych elementów przypominające zwierzęta, maszyny, postacie ludzkie.

Spotkanie VI - Kosmici

Krzysztof Matuszak podczas marcowych ,,Warsztatów Sztuki Karuzela" zaproponował młodym uczestnikom nową metodę wykonania rysunku. Na początku zajęć dzieci miały za zadanie wyobraźć sobie kosmitę i przenieść swoje wizję na papier. Potem przy pomocy fluorescencyjnych mazaków stworzyli na osobnej kartce kolorowe tło dla kosmicznych podróży.

Spotkanie IV - Timelaps

W styczniu Warsztaty Sztuki Karuzela pt. ,,TIMELAPSE" poprowadził znany i ceniony gorzowski fotograf Sławek Sajkowski.

Spotkanie II - MUZYKA PRZESTRZENI

W listopadzie spotkanie pt. „Muzyka przestrzeni” poprowadził muzyk - Marek Zalewski, który jest nauczycielem gry na akordeonie w szkole muzycznej oraz kompozytorem w teatrze im. Juliusza Osterwy. Z racji wykonywanej pracy opowiedział dzieciom jak wygląda współczesny kompozytor i czym sie zajmuje. Na wstępie dzieci wysłuchały utworu muzycznego wykonanego przez artystę i opowiadały z jaką porą roku skojarzył im się ten utwór. Dalszy etap zajęć polegał na wyklaskiwaniu rytmu i odśpiewywaniu tekstów piosenki.

Zakończenie Warsztatów Sztuki Karuzela 2013/2014

Uroczyste zakończenie WARSZTATÓW SZTUKI KARUZELA odbyło się dnia 10 czerwca (wtorek) o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej 73. Podczas zakończenia zaprezentowane zostaną prace dzieci oraz dokumentacja fotograficzna z warsztatów. Każdy uczestnik otrzyma z rąk zaproszonych gości - artystów i przedstawicieli władz - dyplom uczestnictwa w zajęciach.

Spotkanie VII - PISANKA - GLINIANKA

W kwietniu na zajęciach pt. "PISANKA-GLINIANKA" dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest glina, skąd się ją bierze i jakie procesy musi przejść by z miękkiej, plastycznej masy stać się sztywną i twardą materią. Zadanie polegało na przygotowaniu plastra gliny o równej grubości z którego potem przy użyciu szablonu wycinały jajko. Własną inwencją stało się udekorowanie pisanki. Do tego celu uczestnicy spotkania mogli wykorzystać różne metody zdobnicze m.in. rysunek wykałaczką, odciskanie stępli, foremek, koronek i innych przedmiotów zostawiających fakturę. Na koniec mogły dodać nieco koloru swoim pracom używając angoby.

 

Spotkanie V - Powidoki Abstrakcyjne

W lutym Karuzelę pt. ,,Abstrakcyjne powidoki" poprowadziła Agnieszka Kowalska-Kucharczyk. Bazą do wyprawy w świat abstrakcji był obraz ,,Powidoki słońca" Władysława Strzemińskiego. Prezentowany młodym uczestnikom zajęć wizerunek dzieła artysty, na którym autor uchwycił plamy światła wywołane spojrzeniem na słońce, przybliżył nieco pojęcie abstrakcji i powidoków.