MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

O DKF

Ucztujemy z kinem nieprzerwanie od 50 lat! Jako nowa Rada działamy od 2007 roku i od początku było dla nas naturalne, że DKF to coś więcej niż oglądanie filmów. Rozpoczynając swoją przygodę z Megaronem przejęliśmy kawałek historii, a co za tym idzie i odpowiedzialności. Jako ludzie byliśmy ciekawi: siebie, nowych wyzwań a przede wszystkim filmów.

Przestrzegamy zasady „prelekcja + projekcja + dyskusja”, bo jak twierdzi Łukasz - jeden z naszych DKFowiczów i Sekretarz Rady: „dyskusja jest jak wisienka na torcie”. To prawda! Mimo, iż co tydzień oglądamy jeden film podczas rozmowy dochodzimy do wniosku, że ilu ludzi tyle spojrzeń. No i czasem stwierdzamy, że każdy z nas widział troszeczkę inny film ;)

Wyboru dań filmowych dokonują członkowie oraz Rada Programowa, która stoi na straży by menu było różnorodne, intrygujące i dostarczało wielu tematów do rozmów – czasem kontrowersyjnych i trwających dłużej niż sam film.

W czwartki o godz. 18:00 znajdziesz nas w sali Kina 60 krzeseł.

Różnimy się wiekiem, wykształceniem, zainteresowaniami oraz filmowym gustem.
W czwartki stajemy się FILMOŻERCAMI! A to już zupełnie inna kategoria ludzi. Megaron to miejsce, do którego pomimo różnic, wszyscy pasujemy. Jesteśmy grupą, dla której seans nie kończy się wraz z zapaleniem świateł po projekcji.

Zapraszamy na wspólne „filmożarcie”!

Iwona Bartnicka – prezes

 

W roku 2016 podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni zostaliśmy laureatem:

Więcej przeczytasz TU

 

Chcesz zostać członkiem DKFu i korzystać z przywilejów filmożercy?
Przeczytaj i wypełnij: kwestionariusz klubowicza

 

Aktualny repertuar znajdziesz także tutaj:
DKF Megaron aktualnie


DKF Megaron jest zrzeszony w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.


 

Mamy swój mural na ul. Asnyka 7! Symbolicznie odsłoniliśmy go 10 czerwca 2016 r. podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego. Projekt został wyłoniony w ramach Konkursu pod koniec zeszłego rok spośród 37 prac nadesłanych przez 22 autorów. Jury wybrało do realizacji projekt Idy Krzyżanowskiej, który najpełniej wpisał się w założenia Konkursu oraz w kreatywny i wizualnie atrakcyjny sposób oddał ideę DKF Megaron.


 

Honorowym członkiem naszego DKFu jest Tomasz Raczek.

Tomasz Raczek honorowym członkiem DKF Megaron - nadanie tytułu


 


Drugi raz zostaliśmy nominowani do Nagród PISF! Gala wręczenia odbyła się 16 września 2014 r. podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
To jedyne polskie nagrody za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina więc kolejna nominacja tym bardziej cieszy.


 


9 maja 2012 roku podczas Gdynia Film Festival odebraliśmy nominację do 5. Nagród PISF
za działalność w roku 2011

Nominacja DKF Megaron do nagrody PISF za rok 2011

To wyróżnienie jest dla wszystkich, którzy kiedykolwiek gościli Megaron w swoich instytucjach, sercach, którzy upowszechniali wartościowe kino, uczestniczyli w seansach, a przede wszystkim dla byłych i obecnych DKFowiczów, bez których ta idea nie miałaby sensu!

Zakasujemy rękawy i pewnego dnia nadzieję wrócić z Gdyni nie tylko z nominacją, ale i z nagrodą!