Przy okazji projekcji filmu "Nie ten człowiek" w DKFie zagościł reżyser Paweł Wendorff, który ujawnił szczegóły produkcji swojego najnowszego obrazu oraz rozmawiał z klubowiczami o polskim kinie autorskim.
Nie ten człowiek
reżyseria: Paweł Wendorff
występują: Bartosz Turzyński, Lesław Żurek, Jan Frycz,
Kinga Preis, Gabriela Muskała, Piotr Adamczyk, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Globisz, Tomasz Sapryk
Polska 2010, 87 min.,
czarna komedia, od 15 lat
Porównywana do "Rejsu" i "Sprzedawców" komedia absurdu z gwiazdorską obsadą. Trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę – zostaje dostawcą zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu i jak ważną rolę będzie miał tego dnia do spełniania. Utrzymana w groteskowym tonie opowieść o dzisiejszych czasach spointowana mottem: “w życiu trzeba robić to, co się najbardziej lubi!”
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Rotunda oraz Fundacją Siódmy Zmysł po raz kolejny widzowie niewidomi oraz niedowidzący wzięli udział w cyklu projekcji. Miło nam, iż dystrybutorzy
z chęcią współdziałali z nami podczas pokazów udostępniając nam swoje filmy: "Nietykalnych", "Rewers", "O północy w Paryżu".
Współorganizatorem seansów była Fundacja Szansa dla Niewidomych.
Współpraca:
9 maja 2012 roku podczas Gdynia Film Festival odebraliśmy nominację do 5. Nagród PISF za działalność w roku 2011
To wyróżnienie jest dla wszystkich, którzy kiedykolwiek gościli Megaron w swoich instytucjach, sercach, którzy upowszechniali wartościowe kino, uczestniczyli w seansach, a przede wszystkim dla byłych i obecnych DKFowiczów, bez których ta idea nie miałaby sensu!
Zakasujemy rękawy i w przyszłym roku mamy nadzieję wrócić z Gdyni nie tylko z nominacją ale i z nagrodą!
W roku 2012 DKF wyszedł z inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Przy okazji organizowanego w roku 2012 przez Kino 60 krzeseł Festiwalu Filmów Frapujących milusińscy poznali klasykę polskiej animacji - „Pomysłowego Dobromira”, "Tato, nie bój się dentysty" oraz „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Uzupełnieniem projekcji były warsztaty plastyczne prowadzone przez członkinię klubu.
Pokazy odbyły się we współpracy z Animation Across Borders, WiMBP w Gorzowie Wlkp.
oraz Hotelem Qubus.
Dla starszych widzów zorganizowano seanse niespodzianki, podczas których na ekranie zagościła klasyka. Kto był ten pamięta, które z pięknych aktorek kusiły i roztaczały swój czar!
W roku 2012 DKF Megaron rozpoczął cykl projekcji z audiodeskrypcją, które umożliwiły poznanie magii kina osobom niewidomym. Megaron włączył się w przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Rotunda oraz Fundację Siódmy Zmysł i zaprezentował widzom niewidomym oraz niedowidzącym:
„Małą Moskwę" (26.05.2012)
„Janosika. Prawdziwą historię” (24.06.2012)
„Gwiazdę Kopernika” (01.07.2012).
Niezwykłym przeżyciem było obserwowanie reakcji oglądających oraz późniejsze rozmowy z uczestnikami pokazu na temat roli dźwięku w filmie oraz kreowania świata filmowych bohaterów na podstawie wyobraźni.
Współorganizatorzy:
Partnerzy:
reżyseria: Buster Keaton, Clyde Bruckman
występują: Buster Keaton, Marion Mack, Charles Smith, Richard Allen
USA 1926, 107 min. od 12 lat
Fabułę filmu oparto na prawdziwym zdarzeniu z czasów wojny secesyjnej. Historia człowieka, który dokonał bohaterskich czynów, by odzyskać porwaną przez wroga lokomotywę "Generał". Dla Bustera Katona, „człowieka o kamiennej twarzy”, historia ta stała się pretekstem do stworzenia zwariowanej burleski, wyśmiewającej napuszony styl opowieści o wojnie oraz pokazania wspaniałej walki człowieka z przeciwnym mu światem.
Pokaz z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka, autora projektu „Ekran w mroku” – przeglądu filmów ekspresjonistów niemieckich z muzyką na żywo.