MENU

  • 247 godzin - plakat wystawy

Wystawy

O GALERII

Galeria BWA działa w strukturze organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Sztuki, który powstał w 2002 roku w wyniku przekształcenia istniejącego od 1980 roku Biura Wystaw Artystycznych. BWA było  finansowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki do roku 1994 W tym samym roku, w ramach programu pilotażowego, BWA zostało przejęte przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Do roku 2006 galerią kierował Jerzy Gąsiorek - organizator wielu spektakularnych wydarzeń o charakterze ogólnopolskim m. in. Plenerów Tkackich „ART - Stilon” i 11 edycji Biennale Sztuki Sakralnej oraz twórca kolekcji prac Władysława Hasiora. Od 2006 roku kuratorem Galerii BWA jest artysta plastyk Gustaw Nawrocki.
Galeria BWA prowadzi działalność wystawienniczą, prezentując prace artystów polskich i zagranicznych. Na przestrzeni 30 lat działalności w BWA, a obecnie Galerii BWA wystawiali m. in.: Magdalena Abakanowicz, Władysław Hasior, Józef Łukomski, Edward Dwurnik, Alfons Karny, Bronisław Chromy, Tadeusz Kulisiewicz, Zdzisław Beksiński, Gustaw Zemła, Józef Szajna, Władysław Jackiewicz, Marian Czapla, Stanisław Kulon, Andrzej Fogtt, Kurt Fleckenstein i wielu innych wybitnych twórców z Polski i zza granicy.
Galeria realizuje również wiele projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych: warsztaty sztuki, wykłady, spotkania z artystami, a także kurs rysunku i malarstwa.  
W zbiorach Galerii BWA znajduje się 31 prac Władysława Hasiora (asamblaże i sztandary). Kolekcja ta (druga co do wielkości po zakopiańskiej) była wystawiana w kilkudziesięciu galeriach i instytucjach kultury w wielu, czasem egzotycznych, zakątkach świata. Posiadamy również w swoich zbiorach dzieła takich twórców jak: Edward Dwurnik, Józef Łukomski, Jerzy Duda-Gracz, Michał Gąsienica-Szostak, Jolanta Owidzka, Romana Szymańska-Plęskowska, Stefan Popławski, Wojciech Sadley, Andrzej Gordon i Wiesław Strebejko.
Galeria BWA dysponuje salą wystawienniczą o powierzchni 350 m²  i wysokości 4,5 m.

 

Rzut I galerii BWA: do pobrania
Rzut II galerii BWA: do pobrania
Rzut III galerii BWA: do pobrania
Rzut IV galerii BWA: do pobrania

Galeria czynna:
wtorek - piątek 12.00 - 20.00
sobota - niedziela 13.00 - 18.00
poniedziałek - nieczynne

BILET WSTĘPU NA WYSTAWY
normalny: 2 zł
ulgowy*: 1 zł
*dzieci i młodzież ucząca się do 26. roku życia, Gorzowska Karta Seniora, Gorzowska Karta Dużej Rodziny.

WEJSCIE NA WYSTAWY GRATIS
- przy zakupie biletu do kina,
- grupy zorganizowane uczestniczące w zajęciach edukacyjnych.

WSTĘP WOLNY NA WYSTAWY W CZWARTKI ORAZ PODCZAS WERNISAŻU.