MENU

Edukacja

Kropkowo

20.10.2021

Podczas październikowych warsztatów Twórcze cudaki odwiedziliśmy miasteczko Kropkowo. Dzieci "czarowały" kropki, zmieniały ich kolory i rozmiary. Używając szablonów i okrągłych gąbkowych pędzli stworzyły wspólne dzieło malarskie, a następnie koszulki z kropkowymi wzorami. Na koniec wycięły kropkowe obrazy wyklejając je okrągłymi wielokolorowymi kropkami.

SZTUKowanie 107 - Czy wiesz, że tęcza świeci w ciemnościach?

„Kolekcja portretów ważnych”
Warsztaty SZTUKowanie powracają! 

Podczas październikowych warsztatów dzieci poznały prace z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, m.in. prace Jerzego Ryszarda Jurry Zielińskiego. Artysta sportretował sygnatariuszy Aktu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która odbyła się w 1975 r. w Helsinkach. Inspirując się symbolicznym i schematycznym charakterem portretów artysty, dzieci wykonały portrety ważnych dla siebie osób. W ten sposób powstała tytułowa „Kolekcja portretów ważnych”.

SZTUKO(S)TWORY IV - I CYKL - 1. WARSZTAT

Pierwsze SZTUKO(S)TWORY już za nami! Przedszkolaki odwiedziły krainę linii i kresek. Różnymi sposobami tworzyły linie długie, krótkie, faliste, proste i krzywe. Stworzyły również mieszkańców tej krainy. 

Liniuszkowice

22.09.2021 

Kolejne Twórcze cudaki odbyły się w miasteczku Liniuszkowice. W tym mieście wszystko zbudowane jest z linii: prostych, krzywych, długich i krótkich, cienkich i grubych. Mali twórcy chodzili i skakali po liniach/drogach, tańczyli z liniami, różnymi narzędziami narysowali elementy miasta i wykonali mieszkańców miasteczka, których nazwali Liniowcami. 

WARSZTATY SZTUKI KARUZELA 2021/2022

Warsztaty KARUZELA są formą edukacji artystycznej realizowanej poza systemem szkolnym w miejscu programowo zajmującym się upowszechnianiem sztuki. Założeniem warsztatów jest wchodzenie dzieci w bezpośrednie relacje ze sztuką, przez co stają się jej współtwórcami i świadomymi odbiorcami. Prowadzący zajęcia artyści wspólnie z uczestnikami podejmują próby opisania sztuki jako działania w wielu kontekstach. Integralną częścią programu warsztatów jest realizacja wspólnego projektu artystycznego w zespole, zdobywanie umiejętności planowania, współdziałania oraz prezentacji efektów własnej pracy. 

ZGŁOSZENIA:
OD 13 WRZEŚNIA 2021 r.
DZIAŁ WYSTAW I EDUKACJI

TEL. 95 782 25 67

TWÓRCZE CUDAKI 2021/2022

Warsztaty rodzinne
Warsztaty są uzupełnieniem edukacji przedszkolnej w zakresie eksperymentowania rożnymi środkami wyrazu twórczego. Dają dzieciom przestrzeń do rozwijania samodzielności, motoryki małej i dużej. Każde spotkanie polega na wspólnej zabawie i wspólnej realizacji zadania. Zarówno dzieci i rodzice/opiekunowie na pewno twórczo spędzą czas.

SZTUKowanki 2021/2022

Warsztaty rodzinne

To warsztaty wypełnione kolorowymi, pachnącymi masami plastycznymi, intrygującymi kształtami, fakturami i materiałami. To miejsce zabawy i swobodnej aktywności, gdzie najnajmłodsze dzieci z rodzicami mogą się pobrudzić i wspólnie spędzić twórczo czas.

Zajęcia cechuje nastawienie do poziomu percepcji dziecka, indywidualnych potrzeb i swobody charakterystycznej dla wieku. Każde spotkanie na pewno będzie dla maluszka niesamowitą przygodą. 

SZTUKO(S)TWORY IV 2021/2022

Warsztaty wprowadzają najmłodszych odbiorców sztuki w ciekawy świat najprostszych środków wyrazu plastycznego tj. linii i kreski, koloru, barwy i plamy barwnej, przestrzeni, kompozycji, światła, bryły i faktury. Podstawą każdego spotkania jest zabawa – czynnik pobudzający swobodną aktywność twórczą, samodzielność i umiejętność wypowiadania się w różnych technikach plastycznych. Spotkania dają dzieciom przestrzeń do prac wielkoformatowych, projektów architektonicznych czy instalacji. Tworzą okazję do działań indywidualnych, jak i zespołowych oraz wypowiadania się na forum grupy rówieśniczej, w nowej, twórczej sytuacji.

DZIAŁ WYSTAW I EDUKACJI
TEL. 95 782 25 67

TERMINY:
1) październik: 6.10.2021 
2) listopad: 3.11.2021
3) styczeń: 5.01.2022
4) luty: 3.02.2022

SZTUKowanie 2021/2022

SZTUKowanie 2021/2022

SZTUKA + działanie = SZTUKowanie
Aktywne spotkania ze sztuką

Zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp.
Termin i godzina zajęć do uzgodnienia pod nr. tel. 95 782 25 67 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00.
Odpłatność za zajęcia wynosi 10 zł od osoby.
Zapraszamy tylko grupy zorganizowane.

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Historia mojej okolicy - warsztaty online

Rozejrzyjcie się po swojej okolicy. Sprawdźcie, co się zmieniło, a co pozostało takie samo. Mały powrót do dzieciństwa, a może wielka podróż do wspomnień z czasów pierwszych porywów serca? Zapraszamy Was na warsztaty fotograficzno-filmowe i w podróż do bliskich Wam miejsc.

Mała Akademia Animacji

W czterech ścianach też możesz zostać filmowcem! Zapraszamy na warsztaty animacji online.

Kino w kapciuszkach!

Dzieciaki i całe rodziny, nie możemy Was zaprosić przed nasz ekran, ale możemy zaproponować Wam ciekawe filmy dostępne online oraz zabawę czy zadanie do wykonania po seansie. Zatem oglądajcie i do dzieła!

Młodzieżowa Akademia Filmu

Weź z nami film na warsztat. Odkryj, że projekcja nie kończy się wraz z napisami końcowymi. Wtedy dopiero zaczyna się cała zabawa!

Między słowami - warsztat świadomej komunikacji

Znajomości zasad komunikacji jest cenną umiejętnością zarówno w rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie. Od niej zależą właściwe relacje, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Zapraszamy na warsztaty, które wprowadzą w to, co zawarte między słowami.

Warsztaty filmowe

Jak wygląda praca na planie filmowym? Co to jest pikselacja? Czy montaż jest trudny? Chcecie poznać film od kuchni oraz stworzyć swoje własne krótkie metraże? Zapraszamy na warsztaty!

Filmowa lekcja

Sztuka filmowa podejmuje wiele tematów i może stanowić punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i warsztatów. Kreatywnie wykorzystana wspomaga merytorycznie nauczycieli w realizowaniu wybranych zagadnień edukacji medialnej, globalnej a także pracy wychowawczej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Edukacja

Zapraszamy na wspólne doświadczanie kultury w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Sztuki. Programy kierowane do dzieci i młodzieży co roku powstają w oparciu o konsultacje z metodykami i współpracującymi z nami nauczycielami. Dzięki temu przygotowana przez nas oferta wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, jak i pedagogów. Wzbogaca podstawy programowe przedmiotów humanistycznych, daje możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz zorganizowania ciekawej lekcji poza szkołą. Część z programów realizowana jest bezpośrednio na zlecenie pedagogów wspomagając ich tym samym w szkolnym procesie nauczania i wychowania. Różnorodność tematyczna warsztatów sprawia, że zajęcia w sposób kompleksowy przygotowują młodego człowieka do poruszania się w świecie współczesnej kultury.

Zachęcamy do udziału w zajęciach a także kontaktu w sprawie naszych propozycji.