MENU

Edukacja

Plamiasto

Twórcze cudaki
30.06.2021

Drugie rodzinne warsztaty „Twórcze cudaki” już za nami. Było barwnie, malarsko i brudno. Zobaczyliśmy, że plamy barwne powstają nie tylko przy użyciu pędzla, ale też pacek na muchy, pipetek i słomek. Dzieci i rodzice wspólnie poszukiwali w plamach kształtów, które znają. I tak powstały, skate parki, miasta, dziwne ptaki i ryby. A inspiracją do wszystkich działań była pierwsza akwarela abstrakcyjna Wassily’ego Kandinskiego.

SZTUKowanki 22 - dla najnajmłodszych

W sadzie

Czerwcowe SZTUKowanki dla najnajmłodszych pachniały i smakowały truskawkami. Dzieci grabiły i zbierały papierową trawę, robiły babki z musu truskawkowego i mąki. Przesypywały kolorowy makaron i robiły pieczątki z truskawek. Na koniec oczywiście w ruch poszły farby i pędzle. A wszystko działo się w sadzie owocowym.

miniWAKACJOIMAGINACJE

Listy na miniWAKACJOIMAGINACJE są już zamknięte!

Po raz pierwszy w MOS odbędą się WAKACJOIMAGINACJE również dla najmłodszych!
Zapraszamy:
1) 16.07 (pt.) godz. 17:00 dzieci w wieku 1-3 lat
2) 23.07 (pt.) godz. 17:00 dzieci w wieku 4-6 lat 
Warsztaty są bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona.

WAKACJOIMAGINACJE 2021

Listy na WAKACJOIMAGINACJE są już zamknięte!

Zapraszamy dzieci na WAKACJOIMAGINACJE 2021:
1) 12-15.07 (pn.-czw.) dzieci w wieku 10-12, lat godz. 10:00-13:00
2) 19-22.07 (pn.-czw.) dzieci w wieku 7-9 lat, godz. 10:00-13:00
Warsztaty są bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona.

Dzień Dziecka w pudełku

Zapraszamy do obejrzenia powstałych w domach dzieci (NIE)strasznych potworów.

Dzień Dziecka 2021 Warsztaty (NIE)straszne potwory

1. czerwca 2021 do Miejskiego Ośrodka Sztuki zawitała grupa dzieci, by uczestniczyć w warsztatach kreatywnych pt. (NIE)straszne potwory.

Dzieci przygotowały swoje szablony i odbiły je na tekturze, następnie za pomocą pędzli, gąbek i pasteli dorysowały, domalowały tło i inne potrzebne elementy potworów. Do pracy twórczej zainspirowały małych twórców obrazy wielkich artystów takich jak: Paul Klee, Wassily Kandinsky, Joan Miro.
 

Dzień Dziecka z MOSem

DZIEŃ DZIECKA 
z MOSem
„Nie(straszne) potwory”

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza dzieci do artystycznego świętowania Dnia Dziecka.
1. czerwca zapraszamy na warsztat plastyczny pt. „NIE(straszne) potwory”:

- o godz. 16:00 dzieci w wieku 6-7 lat,
- o godz. 18:00 dzieci w wieku 8 -12 lat.

SZTUKowanki w pudełku

MOS w lockdownie inspiruje i animuje najmłodsze dzieci w ich domach. SZTUKowanki w pudełku to kolejne warsztaty w pudełku, które zrealizowaliśmy w tym roku. Tym razem najmłodsi uczestnicy SZTUKowanek otrzymali w pudełkach wszystkie potrzebne materiały, by brudzić, malować, mieszać, jednym słowem: tworzyć.
Powstały wiosenne, nietuzinkowe prace.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

SZTUKowanie w pudełku - Sebastian Krok

Zapraszamy do obejrzenia galerii podsumowującej warsztaty SZTUKowanie w pudełku do wystawy Sebastiana Kroka.
Dzieci miały za zadanie stworzyć z gumowej piłki formę swojego superbohatera, a następnie wypełnić ją masą gipsową. Z pudełek, w których otrzymali materiały, powstały tajne bazy superbohaterów.

Hasior w pudełku - podsumowanie

W tym roku, z wiadomych względów, warsztaty w ramach ferii zimowych nie mogły odbyć się w naszej instytucji. Zaproponowaliśmy dzieciom inne rozwiązanie tj. warsztaty pt. "Hasior w pudełku". Każdy uczestnik otrzymał 3 pudełka, w których zamknęliśmy 3 pomysły, inspiracje, ciekawostki, zadania i materiały potrzebne do wykonania własnych prac inspirowanych dziełami Władysława Hasiora.

Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych przez uczestników efektów ich pracy.

Historia mojej okolicy - warsztaty online

Rozejrzyjcie się po swojej okolicy. Sprawdźcie, co się zmieniło, a co pozostało takie samo. Mały powrót do dzieciństwa, a może wielka podróż do wspomnień z czasów pierwszych porywów serca? Zapraszamy Was na warsztaty fotograficzno-filmowe i w podróż do bliskich Wam miejsc.

Program edukacji na rok szkolny 2020/2021

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz aktywnego udziału w działaniach na najbliższy rok szkolny.

Mała Akademia Animacji

W czterech ścianach też możesz zostać filmowcem! Zapraszamy na warsztaty animacji online.

Kino w kapciuszkach!

Dzieciaki i całe rodziny, nie możemy Was zaprosić przed nasz ekran, ale możemy zaproponować Wam ciekawe filmy dostępne online oraz zabawę czy zadanie do wykonania po seansie. Zatem oglądajcie i do dzieła!

Młodzieżowa Akademia Filmu

Weź z nami film na warsztat. Odkryj, że projekcja nie kończy się wraz z napisami końcowymi. Wtedy dopiero zaczyna się cała zabawa!

Między słowami - warsztat świadomej komunikacji

Znajomości zasad komunikacji jest cenną umiejętnością zarówno w rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie. Od niej zależą właściwe relacje, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Zapraszamy na warsztaty, które wprowadzą w to, co zawarte między słowami.

Warsztaty filmowe

Jak wygląda praca na planie filmowym? Co to jest pikselacja? Czy montaż jest trudny? Chcecie poznać film od kuchni oraz stworzyć swoje własne krótkie metraże? Zapraszamy na warsztaty!

Filmowa lekcja

Sztuka filmowa podejmuje wiele tematów i może stanowić punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i warsztatów. Kreatywnie wykorzystana wspomaga merytorycznie nauczycieli w realizowaniu wybranych zagadnień edukacji medialnej, globalnej a także pracy wychowawczej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Program edukacji na rok szkolny 2020/2021

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz aktywnego udziału w działaniach na najbliższy rok szkolny.

Edukacja

Zapraszamy na wspólne doświadczanie kultury w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Sztuki. Programy kierowane do dzieci i młodzieży co roku powstają w oparciu o konsultacje z metodykami i współpracującymi z nami nauczycielami. Dzięki temu przygotowana przez nas oferta wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, jak i pedagogów. Wzbogaca podstawy programowe przedmiotów humanistycznych, daje możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz zorganizowania ciekawej lekcji poza szkołą. Część z programów realizowana jest bezpośrednio na zlecenie pedagogów wspomagając ich tym samym w szkolnym procesie nauczania i wychowania. Różnorodność tematyczna warsztatów sprawia, że zajęcia w sposób kompleksowy przygotowują młodego człowieka do poruszania się w świecie współczesnej kultury.

Zachęcamy do udziału w zajęciach a także kontaktu w sprawie naszych propozycji.