MENU

Edukacja

SZTUKO(S)TWORY IV - II CYKL - 3. WARSZTAT

Podczas kolejnych SZTUKO(S)TWORÓW odwiedziliśmy kosmos i nieznane planety. Dzieci narysowały mieszkańców tych planet i stworzyły ze styropianu dla nich domy oraz pojazdy.

SZTUKowanki 28 - dla najnajmłodszych

Wiosenne SZTUKowanki przywitały dzieci śpiewem ptaków. Maluchy na ukwieconych drzewach znalazły papierowe ptaszki, którym dodały kolory i piórka, zrobiły gniazdka i przekąski z ziarnami. Na koniec stworzyły malarskie kwiaty odbijając szablony.

Przystanek Mosowo

Kolejne Twócze cudaki za nami.
20.04.2022 dzieci wraz z rodzicami odwiedziły wystawę Igora Przybylskiego "Tu jest Polska", następnie posłuchały wiersza Juliana Tuwima pt."Lokomotywa" i stworzyły swoje wagony i pasażerów pociągu.

SZTUKowanie 111. - Tu jest Polska

Kolejne warsztaty z cyklu SZTUKowanie za nami! Tym razem dzieci poznały twórczość Igora Przybylskiego, fana i znawcę kolei. Następnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" i stworzyły wagony wspólnego pociągu.

SZTUKO(S)TWORY IV - II CYKL - 2. WARSZTAT

Kolejne SZTUKO(S)TWORY za nami! Tym razem odwiedziliśmy krainę, w której mieszkają Plamiuszki – stworki z kształtów plam barwnych. Dzieci malowały wałkami malarskimi, odbijały szablony i rysowały. Pod koniec zajęć stworzyły piękne krainy Plamiuszków.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE KARUZELA - Natalia Kołacz

Surrealistycznie, czyli jak? Realistycznie, ale inaczej?
4-7.04.2022

Podczas warsztatów szukaliśmy odpowiedzi na to i inne pytania o malarstwo i intrygujące obrazy dawnych mistrzów.
Uczestnicy i uczestniczki stworzyli własne dzieła sztuki, czerpiąc inspirację z obserwacji najbliższego otoczenia i własnej, niczym nieskrępowanej wyobraźni.

SZTUKowanki

Kolejne SZTUKowanki rodzinne warsztaty dla dzieci do lat 3 i rodziców odbędą się
24.05.2022 (wtorek) godz. 17:00
i 26.05.2022 (czwartek) godz. 17:00

Zapisy od 2.05 drogą mailową pod adresem: kucharczyk@mosart.pl (proszę podać imię i nazwisko dziecka i rodzica oraz numer telefonu).
Odpłatność: 10 zł/dziecko, 10 zł/opiekun

Twórcze cudaki

Zapraszamy na kolejne Twórcze cudaki w maju.

18.05.2022 godz. 17:00
Zapisy od 2.05 drogą mailową pod adresem: kucharczyk@mosart.pl (proszę podać imię, nazwisko dziecka i rodzica oraz numer telefonu).
Odpłatność: 10 zł/dziecko, 10 zł/opiekun

WARSZTATY SZTUKI KARUZELA 2021/2022

Warsztaty KARUZELA są formą edukacji artystycznej realizowanej poza systemem szkolnym w miejscu programowo zajmującym się upowszechnianiem sztuki. Założeniem warsztatów jest wchodzenie dzieci w bezpośrednie relacje ze sztuką, przez co stają się jej współtwórcami i świadomymi odbiorcami. Prowadzący zajęcia artyści wspólnie z uczestnikami podejmują próby opisania sztuki jako działania w wielu kontekstach. Integralną częścią programu warsztatów jest realizacja wspólnego projektu artystycznego w zespole, zdobywanie umiejętności planowania, współdziałania oraz prezentacji efektów własnej pracy. 
 

Terminy Karuzeli 2021/2022:
1) październik: 11-13.10.2021 i 21.10.2021
2) listopad: 8-10.11.2021 i 18.11.2021
3) grudzień: 6-9.12.2021
4) styczeń: 10-13.01.2022
5) luty: 7-10.02.2022
6) marzec: 14-17.03.2022
7) kwiecień: 4-7.04.2022
8) maj: 9-12.05.2022

TWÓRCZE CUDAKI 2021/2022

Warsztaty rodzinne
Warsztaty są uzupełnieniem edukacji przedszkolnej w zakresie eksperymentowania rożnymi środkami wyrazu twórczego. Dają dzieciom przestrzeń do rozwijania samodzielności, motoryki małej i dużej. Każde spotkanie polega na wspólnej zabawie i wspólnej realizacji zadania. Zarówno dzieci i rodzice/opiekunowie na pewno twórczo spędzą czas.

Kolorowanki dla małych i dużych

Macie wolną chwilę? Nie wiecie, jak spędzić czas z dzieckiem? Mamy dla Was kolorowanki związane z naszym kinem, DKFem oraz Hasiorem. Zerknijcie, wybierzcie dowolne i pokolorujcie je!

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Historia mojej okolicy - warsztaty online

Rozejrzyjcie się po swojej okolicy. Sprawdźcie, co się zmieniło, a co pozostało takie samo. Mały powrót do dzieciństwa, a może wielka podróż do wspomnień z czasów pierwszych porywów serca? Zapraszamy Was na warsztaty fotograficzno-filmowe i w podróż do bliskich Wam miejsc.

Mała Akademia Animacji

W czterech ścianach też możesz zostać filmowcem! Zapraszamy na warsztaty animacji online.

Kino w kapciuszkach!

Dzieciaki i całe rodziny, nie możemy Was zaprosić przed nasz ekran, ale możemy zaproponować Wam ciekawe filmy dostępne online oraz zabawę czy zadanie do wykonania po seansie. Zatem oglądajcie i do dzieła!

Młodzieżowa Akademia Filmu

Weź z nami film na warsztat. Odkryj, że projekcja nie kończy się wraz z napisami końcowymi. Wtedy dopiero zaczyna się cała zabawa!

Między słowami - warsztat świadomej komunikacji

Znajomości zasad komunikacji jest cenną umiejętnością zarówno w rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie. Od niej zależą właściwe relacje, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Zapraszamy na warsztaty, które wprowadzą w to, co zawarte między słowami.

Warsztaty filmowe

Jak wygląda praca na planie filmowym? Co to jest pikselacja? Czy montaż jest trudny? Chcecie poznać film od kuchni oraz stworzyć swoje własne krótkie metraże? Zapraszamy na warsztaty!

Filmowa lekcja

Sztuka filmowa podejmuje wiele tematów i może stanowić punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i warsztatów. Kreatywnie wykorzystana wspomaga merytorycznie nauczycieli w realizowaniu wybranych zagadnień edukacji medialnej, globalnej a także pracy wychowawczej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Program edukacji na rok szkolny 2021/2022

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny.

Edukacja

Zapraszamy na wspólne doświadczanie kultury w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Sztuki. Programy kierowane do dzieci i młodzieży co roku powstają w oparciu o konsultacje z metodykami i współpracującymi z nami nauczycielami. Dzięki temu przygotowana przez nas oferta wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów, jak i pedagogów. Wzbogaca podstawy programowe przedmiotów humanistycznych, daje możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz zorganizowania ciekawej lekcji poza szkołą. Część z programów realizowana jest bezpośrednio na zlecenie pedagogów wspomagając ich tym samym w szkolnym procesie nauczania i wychowania. Różnorodność tematyczna warsztatów sprawia, że zajęcia w sposób kompleksowy przygotowują młodego człowieka do poruszania się w świecie współczesnej kultury.

Zachęcamy do udziału w zajęciach a także kontaktu w sprawie naszych propozycji.