Właściwa komunikacja to podstawa naszego funkcjonowania w świecie. Dzięki niej osiągamy cele, współpracujemy z drugim człowiekiem, jesteśmy w stanie go poznać i zrozumieć, a także oswajamy to, co wokół nas. Zagadnienia, które proponujemy dotyczą komunikacji werbalnej i niewerbalnej, bezpośredniej i online, kształtowania wizerunku oraz selekcji informacji. Skupiają się również na tym, by wskazać świadome i skuteczne sposoby korzystania z dostępnych form komunikacji.
Zapraszamy osoby w różnym wieku na warsztaty, które pomogą w kształtowaniu kompetencji medialnych. Zakres tematyczny ustalany jest zgodnie z oczekiwaniami opiekunów i uczestników. Może obejmować m.in. poniższe zagadnienia:
- rodzaje komunikatów, przebieg procesu komunikacji,
- komunikacja werbalna i niewerbalna,
- przekaz medialny i jego znaczenie,
- autoprezentacja i kreacja wizerunku (także w mediach społecznościowych), mowa ciała, sposoby walki z tremą,
- warsztat prelegenta: zasady skutecznej i atrakcyjnej komunikacji,
- jak właściwie dyskutować i argumentować,
- podstawowe błędy z rozmów kwalifikacyjnych,
- reklama, promocja i manipulacja w mediach – świadome korzystanie z informacji,
- użytkownik w sieci: korzyści i niebezpieczeństwa (m.in.: ochrona wizerunku, podstawy prawa autorskiego, treści z wolnych domen, przemoc w sieci).
Na wybranych warsztatach uczestnicy podejmują próby krótkich komunikatów, a także ich właściwej prezentacji. Zajęcia prowadzone są w oparciu o analizę przykładów ze świata mass mediów, ćwiczenia praktyczne oraz gry psycho-edukacyjne.
Zajęcia prowadzi Iwona Bartnicka.
Ilość i terminy spotkań ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą. Poziom zajęć jest każdorazowo dostosowywany do wieku uczestników. Spotkania adresowane są do klas III-VIII SP, szkół ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz zorganizowanych grup dorosłych.
Koszt udziału: 6 zł od osoby.