MENU

Edukacja

Spotkanie III - Mój pierwszy zespół

W grudniu uczestnicy Karuzeli założyli "Swój pierwszy zespół". Pomagał im w tym Wojtek Potocki, gorzowski muzyk, lider wielu zespołów oraz tajemniczy Czarodziej. Ponieważ każdy zespół musi mieć swoją nazwę, powstały m.in. "Energetix Piorun", "Klub Delfinów i Ogniste Skorpiony", "Piekielna 7 i Szalone Psy". Zespoły nagrały ścieżki instrumentalne (perkusja, klawisze, gitara) oraz wokalne według wcześniej napisanych tekstów.

Spotkanie I - Afrykańskie rytmy

W październiku spotkaliśmy się na Czarnym Lądzie, żeby razem z panią Agnieszką Błaszkowską poznać "Afrykańskie rytmy". W szalonym tańcu zmieniliśmy się w lwa, szamana, stado małp i ptaków afrykańskich. Odkrywaliśmy, w jaki sposób poruszają się mieszkańcy Czarnego Lądu.

Spotkanie VIII - maj 2011

"Wycinanki-przebieranki" - podczas ostatnich warsztatów w ramach Karuzeli mali uczestnicy pod kierunkiem Gustawa Nawrockiego, artysty plastyka, zaprojektowali kostium teatralny. Zainspirowane zdjęciami scenografii i kostiumów a także oryginalnymi projektami pana Gustawa dzieci wykonały z kolorowego papieru stroje. Powstały bajkowe kukiełki, gotowe, aby wziąć udział w przedstawieniu.

Spotkanie VI - marzec 2011

Co to jest abstrakcja? Jak z nieokreślonej plamy zrobić piękny ogród przyszłości? Podczas kolejnych zajęć w ramach Karuzeli Agnieszka Kowalska, artystka plastyk, zaproponowała dziecion zabawę z szablonami o dziwnych kształtach. Powstały fantastyczne zwierzęta, zamieszkujące niestworzone ogrody. Na koniec zajęć na każdą pracę spadł kolorowy deszcz. Bo przecież chmury także są abstrakcyjne, prawda?

Spotkanie IV - styczeń 2011

Podczas styczniowego spotkania w ramach Karuzeli wszystkie dzieci zamieniły się w dziwne postaci. Na szczęście tylko na zdjęciach, które zrobił uczestnikom Sławek Sajkowski, artysta fotograf. Wydrukowane zdjęcia pokryły się muszelkami, kwiatami, guzikami, fasolką, różnymi materiałami. Dzięki technice fotokolażu każdy mógł być takim stworem, jakim chciał.

Spotkanie II - Magiczna zabawa w teatr

Pan Policjant, Sędzia, Panienka, straszny Diabeł to tylko niektóre pacynki, jakie poznaliśmy podczas "Magicznej zabawy w teatr". Pani Beata Chorążykiewicz i Pani Kamila Petrzak, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie pokazały nam, jak ćwiczyć dłonie i całe ciało, aby utrzymać wysoko w górze dosyć ciężkie pacynki.

Zakończenie Warsztatów Sztuki Karuzela 2010/2011

7 czerwca o godz. 10 i godz. 11 uroczyście zakończyliśmy "Karuzelę". Tym razem w Galerii BWA dzieci mogły oglądać wystawę swoich prac z zajęć plastycznych. Każdy uczestnik otrzymał z rąk zaproszonych gości - artystów i przedstawicieli władz - dyplom uczestnictwa w zajęciach. Wszystkim małym uczestnikom życzymy twórczych wakacji, ciekawych pomysłów i dużo dobrej zabawy ze sztuką!

Spotkanie VII - kwiecień 2011

Podczas "Wyprawy do głębin oceanu" odkrywaliśmy razem z Krzysztofem Matuszakiem, artystą plastykiem, nowe gatunki podmorskich zwierząt. W głębinach, gdzie jest ciemno, zimno albo czasem gorąco od wybuchających podwodnych wulkanów, żyją fantastyczne stwory. Kiedy już jakiegoś znaleźlismy, umieszczaliśmy go w słoiku z wodą i wymyślaliśmy mu nazwę. Bycie naukowcem jest świetną zabawą!

Spotkanie V - luty 2011

Czym zajmuje się rzeźbiarz? Co to jest ceramika? Gdzie możemy ją znaleźć w życiu codziennym? Odpowiedzią na te pytania rozpoczęliśmy piąte już spotkanie w ramach Karuzeli. Zajęcia pt. Ślad poprowadził Marek Elsner, rzeźbiarz. Każdy z uczestników na glinianej płytce zostawił swój unikalny ślad - odcisk dłoni, przedmiotów codziennego użytku, rysunek.