MENU

Edukacja

MISIETUPODOBA V edycja - III spotkanie

Ulegając magii nadchodzącego czasu, wspólnie z dziećmi, zajęliśmy się przygotowaniem kartek świątecznych, które wyślemy do bliskich.
Zainspirowani sztuką ludową kartki wykonaliśmy techniką wycinanki i kolażu. Podczas tworzenia opowiedzieliśmy sobie o symbolice i motywach wykorzystywanych w wycinance łowickiej. By nasze kartki były ciekawe zajęliśmy się kolorystyką i kompozycją.

MISIETUPODOBA V edycja - II spotkanie

LABORATORIUM KOLORU

26.11.2013


Tym razem zaprosiliśmy dzieci do laboratorium koloru. Wspólnie odkryliśmy jak powstaje kolor. Nie używaliśmy gotowych farb, a mieszaliśmy pigmenty.
Jak w szkole Harrego Pottera dodawaliśmy czarodziejskie składniki, by powstały równie magiczne kolory. Następnie wspólnie eksperymentowaliśmy co się stanie, gdy do seledynu wpadnie kropla żółci, jaka barwa powstanie, gdy dodamy do mieszanki czerwieni, bieli, czy beżu.
Dzieci zainspirowane pracami Leona Tarsewicza stworzyły abstrakcyjne miniatury, używając własnoręcznie wykonanych farb.
 

MISIETUPODOBA V edycja. Historia sztuki w praktyce

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów MISIETUPODOBA

Zapisy przyjmujemy od 9 do 13 wrzesnia 2013 w godz. 9:00-15:00

tel. 95 7 33 25 66. Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

MISIETUPODOBA 2013/2014. Piąta edycja

"Historia sztuki w praktyce"

Projekt edukacyjny dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

W tym roku uczestnicy warsztatów będą zgłębiać techniki dawnych mistrzów. Odkryją tajemnice pędzla, dłuta i zmierzą się z nimi w elektronicznej rzeczywistości

 

zakończenie MISIETUPODOBA 2012/2013

Uroczyste zakończenie warsztatów

Junior Dizajn MISIETUPODOBA

odbyło się

11 czerwca (wtorek) o godz. 10:00

Podczas zakończenia zaprezentowane zostały prace dzieci oraz dokumentacja fotograficzna z warsztatów.

Odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów.

W tym roku szkolnym tematem przewodnim warsztatów MISIETUPODOBA był dizajn recyklingowy. Uczestnicy przetwarzali rzeczy zużyte, nadawali im nową, współczesną formę

Senior-Junior Dizajn dla grup zorganizowanych - VIII spotkanie

8 i 9 maja dzieci ze Świetlic Caritas, Ośrodka Wsparcia Rodziny oraz seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyły, w ostatnich w tym roku szkolnym, warsztatach.

Wspólnie z prowadzącymi Ewą Bone i Ewą Kozubal przemienili się w streetartowych artystów. Swoją twórczą energię i wyobraźnię przenieśli na mural przy Miejskim Ośrodku Sztuki.

Inspiracją malowidła stały się przygody Mikołajka René Goscinny. Do tworzenia obrazów dzieci wykorzystały kształty przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia.

MISIETUPODOBA IV edycja -III spotkanie

W DRUKARNI ŚW. MIKOŁAJA

 

6-7.12.2012

 

Podczas zajęć zaprosiliśmy dzieci do domu św. Mikołaja. Prócz smakołyków i spotkania z najprawdziwszym Mikołajem, wspólnie odtwarzaliśmy zapominaną tradycję projektowania kartek świątecznych. W „Świątecznej drukarni” malowaliśmy pocztówki w technice monotypii. Na jednej z pocztówek dzieci napisały życzenie do św. Mikołaja, następnie wywiesiliśmy je na choince w hallu Miejskiego Ośrodka Sztuki.


Drzewko życzeń jest dostępne również dla Gorzowian niebiorących udziału w warsztatach. Każdy, kto chciałby poprosić o coś św. Mikołaja, może zawiesić swój list na choince.
 

MISIETUPODOBA V edycja - I spotkanie

KONTUROWY PEJZAŻ

28 października odbyły się pierwsze warsztaty V edycji MISIETUPODOBA.

W ruch poszły mazaki, cienkopisy i markery. Dzieci z gorzowskich szkół i przedszkoli zmierzyły się z najbardziej podstawową techniką plastyczną – rysunkiem.
Nie rysowały jednak "z natury", a kopiowały, odrysowując różne przedmioty i części ciała. Zobaczyły, że przedmiot odrysowany często traci podobieństwo do przedmiotu odrysowywanego.

Senior-Junior Dizajn dla grup zorganizowanych

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. składa serdeczne podziękowania Zakładowi Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. za sfinansowanie projektu „Senior-Junior Dizajn MISIETUPODOBA - dla grup zorganizowanych” w miesiącach marzec - maj 2013 r.
Dzięki Państwa wsparciu dzieci z czterech świetlic środowiskowych, Ośrodka Wsparcia Rodziny oraz seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mogły bezpłatnie skorzystać z naszej oferty.

MISIETUPODOBA IV edycja - VIII spotkanie

RECYKLINGOWY MURAL

9-10.05.2013

Ostatnie warsztaty w tym roku szkolnym przyniosły dzieciom niespodziankę - zamieniły się w artystów streetartowych. Przygody Mikołajka René Goscinny były inspiracją do stworzenia historyjek obrazkowych na murze przy Miejskim Ośrodku Sztuki. Do tworzenia obrazów dzieci wykorzystywały kształty przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia.

Senior - Junior Dizajn - VII spotkanie

11 maja odbyły się warsztaty Senior-Junior Dizajn, w których udział wzięły najmłodsi twórcy.

Jak wygląda moja rodzina, kim chciałbym być? To zadania, z którymi zmierzyły się dzieci.

«12»