Zajęcia w ciekawy i przystępny sposób ukazują proces produkcji filmu: tworzenie scenariusza, ćwiczenia aktorskie, praca z kamerą, montaż. Pozwalają uczestnikom zasmakować atmosfery pracy na planie filmowym, zapoznają z fachową terminologią oraz uczą przekazywania treści za pośrednictwem obrazów. Rozwijają wyobraźnię, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie. Efektem spotkań są krótkie etiudy (według pomysłów i scenariuszy przygotowanych przez uczestników), które prezentowane są podczas uroczystego zakończenia warsztatów.
Warsztaty prowadzi Wojciech Tomczak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku reżyserii, instruktor warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, założyciel grupy filmowej WOLF, której produkcje z powodzeniem zdobywają nagrody na festiwalach kina niezależnego.
Program kierowany jest do uczniów klas IV - VI.
Gimnazjaliści i pasjonaci filmu po raz kolejny zmagali się z X Muzą!
We współczesnym świecie Internet stał się jednym z podstawowych kanałów komunikacji. Bogactwo stron, portali, serwisów społecznościowych czy forów tematycznych daje szerokie możliwości pozyskiwania i przekazywania wiedzy. Social media oraz, coraz szerzej rozwijające się blogosfery, umożliwiają publikację interesujących treści, wymianę opinii, dyskusje tworząc przy tym społeczne więzi, zachęcając do działania oraz rozwijania zainteresowań.
Interdyscyplinarna Akademia Audiowizualna zaprasza do udziału w zajęciach pn.
Między słowami – warsztaty świadomej komunikacji.
Rozmowa, spotkanie, wystąpienie, wysłanie maila, umieszczenie postu na stronie to sytuacje społeczne, które wymagają znajomości zasad komunikacji. W rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie – sztuka właściwego porozumiewania się jest cenną umiejętnością. Od niej zależą właściwe emocje w relacjach, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Różnorodność dzisiejszych mediów pociąga za sobą bogactwo znaczeń i informacji, a przez to potrzebę zrozumienia, że nie tylko słowa wyrażają. Również symbole, gesty, postawa ciała, mimika czy ubiór są nośnikami określonych komunikatów.
Warsztaty wprowadzają w zagadnienia komunikacji werbalnej i niewerbalnej, przybliżają podstawy procesu komunikacji, kształtują kompetencje medialne, uczą świadomego poruszania się w społeczeństwie informacyjnym oraz budowania wizerunku w określonych sytuacjach społecznych.
Warsztaty obejmują następujące zagadnienia:
- mowa ciała, autoprezentacja i kreacja wizerunku, sposoby walki z tremą – czyli jak dobrze wypaść podczas wystąpień publicznych,
- warsztat prelegenta - zasady skutecznej i atrakcyjnej komunikacji,
- konstruktywne słuchanie,
- jak właściwie dyskutować i argumentować,
- podstawowe błędy z rozmów kwalifikacyjnych,
- rodzaje mediów, komunikatów, przebieg procesu komunikacji,
- reklama, promocja i manipulacja w mediach - świadome korzystanie z informacji,
- media społecznościowe – jak przeżyć w globalnej wiosce?,
- użytkownik w sieci: korzyści i niebezpieczeństwa (m.in.: podstawy prawa autorskiego, ochrona wizerunku, creative commons, treści z wolnych domen).
Podczas spotkań uczestnicy podejmują próby krótkich komunikatów a także ich właściwej prezentacji na forum oraz przed kamerą. Zajęcia prowadzone są w oparciu o analizę przykładów ze świata mass mediów, ćwiczenia praktyczne oraz gry psycho-edukacyjne.
Warsztaty prowadzi Iwona Bartnicka (na życzenie uczestników istnieje możliwość ustalenia dodatkowych zajęć z zaproszonymi gośćmi poświęconych dykcji i emisji głosu, improwizacji kontaktowej czy technikom aktorskim).
Spotkania skierowane są do uczniów klas IV-VI, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych
a także zorganizowanych grup dorosłych.
Ilość i terminy spotkań ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą. Poziom zajęć jest każdorazowo dostosowywany do wieku uczestników.
Koszt udziału: 5 zł od osoby.
Kolejna edycja Gimnazjalnych Spotkań Filmowych za nami! Sprawdźcie wyniki!