MENU

Edukacja

Warsztat produkcji filmowej

Zajęcia w ciekawy i przystępny sposób ukazują proces produkcji filmu: tworzenie scenariusza, ćwiczenia aktorskie, praca z kamerą, montaż. Pozwalają uczestnikom zasmakować atmosfery pracy na planie filmowym, zapoznają z fachową terminologią oraz uczą przekazywania treści za pośrednictwem obrazów. Rozwijają wyobraźnię, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie. Efektem spotkań są krótkie etiudy (według pomysłów i scenariuszy przygotowanych przez uczestników), które prezentowane są podczas uroczystego zakończenia warsztatów.

Warsztaty prowadzi Wojciech Tomczak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku reżyserii, instruktor warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, założyciel grupy filmowej WOLF, której produkcje z powodzeniem zdobywają nagrody na festiwalach kina niezależnego.

Program kierowany jest do uczniów klas IV - VI.

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FILMIE „ZMAGANIA Z X MUZĄ”

Gimnazjaliści i pasjonaci filmu po raz kolejny zmagali się z X Muzą!

Projekt: BLOG

We współczesnym świecie Internet stał się jednym z podstawowych kanałów komunikacji. Bogactwo stron, portali, serwisów społecznościowych czy forów tematycznych daje szerokie możliwości pozyskiwania i przekazywania wiedzy. Social media oraz, coraz szerzej rozwijające się blogosfery, umożliwiają publikację interesujących treści, wymianę opinii, dyskusje tworząc przy tym społeczne więzi, zachęcając do działania oraz rozwijania zainteresowań.

Między słowami - warsztat świadomej komunikacji wrzesień 2014 - czerwiec 2015

Interdyscyplinarna Akademia Audiowizualna zaprasza do udziału w zajęciach pn.

Między słowami – warsztaty świadomej komunikacji.

 

Rozmowa, spotkanie, wystąpienie, wysłanie maila, umieszczenie postu na stronie to sytuacje społeczne, które wymagają znajomości zasad komunikacji. W rodzinie, szkole, grupie towarzyskiej czy biznesie – sztuka właściwego porozumiewania się jest cenną umiejętnością. Od niej zależą właściwe emocje w relacjach, skuteczność działania oraz wpływ jaki wywieramy na innych. Różnorodność dzisiejszych mediów pociąga za sobą bogactwo znaczeń i informacji, a przez to potrzebę zrozumienia, że nie tylko słowa wyrażają. Również symbole, gesty, postawa ciała, mimika czy ubiór są nośnikami określonych komunikatów.

Warsztaty wprowadzają w zagadnienia komunikacji werbalnej i niewerbalnej, przybliżają podstawy procesu komunikacji, kształtują kompetencje medialne, uczą świadomego poruszania się w społeczeństwie informacyjnym oraz budowania wizerunku w określonych sytuacjach społecznych.

 

Warsztaty obejmują następujące zagadnienia:

- mowa ciała, autoprezentacja i kreacja wizerunku, sposoby walki z tremą – czyli jak dobrze wypaść podczas wystąpień publicznych,

- warsztat prelegenta - zasady skutecznej i atrakcyjnej komunikacji,

- konstruktywne słuchanie,

- jak właściwie dyskutować i argumentować,

- podstawowe błędy z rozmów kwalifikacyjnych,

- rodzaje mediów, komunikatów, przebieg procesu komunikacji,

- reklama, promocja i manipulacja w mediach - świadome korzystanie z informacji,

- media społecznościowe – jak przeżyć w globalnej wiosce?,

- użytkownik w sieci: korzyści i niebezpieczeństwa (m.in.: podstawy prawa autorskiego, ochrona wizerunku, creative commons, treści z wolnych domen).

 

Podczas spotkań uczestnicy podejmują próby krótkich komunikatów a także ich właściwej prezentacji na forum oraz przed kamerą. Zajęcia prowadzone są w oparciu o analizę przykładów ze świata mass mediów, ćwiczenia praktyczne oraz gry psycho-edukacyjne.

Warsztaty prowadzi Iwona Bartnicka (na życzenie uczestników istnieje możliwość ustalenia dodatkowych zajęć z zaproszonymi gośćmi poświęconych dykcji i emisji głosu, improwizacji kontaktowej czy technikom aktorskim).

 

 

Spotkania skierowane są do uczniów klas IV-VI, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych

a także zorganizowanych grup dorosłych.

Ilość i terminy spotkań ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą. Poziom zajęć jest każdorazowo dostosowywany do wieku uczestników.

Koszt udziału: 5 zł od osoby.

V Gimnazjalne Spotkania Filmowe

Kolejna edycja Gimnazjalnych Spotkań Filmowych za nami! Sprawdźcie wyniki!