MENU

Edukacja

SZTUKowanki 26 - dla najnajmłodszych

Świąteczne SZTUKowanki wypełniły salę zapachem pierniczków.

Dzieci z pomocą rodziców wycięły kształty pierniczków i upiekły, a następnie wykonały przezroczyste bombki, które na pewno ozdobiły niejedną choinkę.

SZTUKowanki 24 - dla najnajmłodszych

Dla jeżyków

Podczas październikowych SZTUKowanek w jesiennym lesie pełnym liści szukaliśmy malutkich jeżyków. Ratując je przed pierwszymi mrozami i stworzyliśmy dla nich piękne domki. Maluszki zrobiły dla nich z liści kocyki i kołderki, ugotowały też zupkę z warzywami i makaronem oraz oczywiście malowały jesienne obrazy.

SZTUKowanki 22 - dla najnajmłodszych

W sadzie

Czerwcowe SZTUKowanki dla najnajmłodszych pachniały i smakowały truskawkami. Dzieci grabiły i zbierały papierową trawę, robiły babki z musu truskawkowego i mąki. Przesypywały kolorowy makaron i robiły pieczątki z truskawek. Na koniec oczywiście w ruch poszły farby i pędzle. A wszystko działo się w sadzie owocowym.

SZTUKowanki w pudełku

Niestety warsztaty SZTUKowanki na razie nie mogą odbyć się w przestrzeni Miejskiego Ośrodka Sztuki. 
Wiemy, że wszyscy tęsknicie już do naszych spotkań.
Specjalnie dla naszych najnajmłodszych uczestników (od 0 do 3 lat) przygotowaliśmy SZTUKowanki w pudełku. 

Rodzice/dziadkowie zgłaszajcie się po pudełka, w których znajdziecie wszystkie potrzebne materiały i instrukcje, żeby przeprowadzić warsztaty sensoryczno-plastyczne dla swoich pociech w domach. 
Odbiór pudełek 4.05.2021 w godz. 8:00-16:00

Piszcie na maila: kucharczyk@mosart.pl
Koszt pudełka: 20 zł (plus koszty przesyłki, jeśli nie odbierzecie osobiście w MOS).
(Ilość pudełek ograniczona)

 

SZTUKowanki 25 - dla najnajmłodszych

Nocne sówki
Podczas listopadowych warsztatów zarówno za oknem jak i w sali zrobiło się ciemno. Dzieci podziwiały księżyc i gwiazdy oraz szukały nocnych zwierząt. W naszym mieście znalazły sowy, którym przykleiły piórka i zrobiły przekąski. Pod koniec zajęć pomalowały gwiazdy, które wraz z sowami pojechały z nimi do domu.

SZTUKOWANKI 23 - dla najnajmłodszych

Jabłuszko, jabłuszko…

Wrześniowe warsztaty odbyły się w sadzie jabłkowym. Gdy dzieci zebrały już jabłka do koszyków ugotowały z nich przetwory, zupy i owsianki. Sprawdziły, że można również malować jabłkami.

SZTUKowanki w pudełku

MOS w lockdownie inspiruje i animuje najmłodsze dzieci w ich domach. SZTUKowanki w pudełku to kolejne warsztaty w pudełku, które zrealizowaliśmy w tym roku. Tym razem najmłodsi uczestnicy SZTUKowanek otrzymali w pudełkach wszystkie potrzebne materiały, by brudzić, malować, mieszać, jednym słowem: tworzyć.
Powstały wiosenne, nietuzinkowe prace.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.