Podczas kolejnych warsztatów w ramach SZTUKowania spotkaliśmy się z nostalgicznymi obrazami Zbigniewa Rogalskiego.
Jaki ślad pozostawia nasza obecność w danym miejscu?
Może być to dźwięk, światło i ruch? Na te i inne pytanie, poprzez doświadczenie i zabawę, próbowaliśmy odpowiedzieć na kolejnych warsztatach SZTUKowanie.
Co zaskoczyło Cię podczas pobytu w Polsce? Czy są jakieś słowa w języku polskim i ukraińskim, które brzmią tak samo, a znaczą co innego? Czy znasz jakiegoś ukraińskiego artystę, o którym chciałbyś opowiedzieć? Te wątki splecione z wątkami wystawy Irminy Rusickiej i Kacpra Lecnima pt. "It-It?: linią, żartem słownym, komentarzem do artysty, były przedmiotem warsztatów z ukraińską młodzieżą ze SP nr 13.
Kolejne warsztaty z cyklu SZTUKowanie za nami! Tym razem dzieci poznały twórczość Igora Przybylskiego, fana i znawcę kolei. Następnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" i stworzyły wagony wspólnego pociągu.
Podczas pierwszych w tym roku warsztatów SZTUKowania dzieci poznały twórczość dwóch artystów: Władysława Hasiora i artysty, który się nim inspiruje - Grzegorza Kozery. Wspólnie poszukiwaliśmy wątków łączących obu artystów, a "młodzi artyści" stworzyli kolaże malarskie z wykorzystaniem fragmentów zdjęć prac Hasiora.
Podczas kolejnego SZTUKowania dzieci poznały abstrakcję geometryczną.
Na pierwszych, po wakacjach, warsztatach SZTUKowanie spotkaliśmy się na wystawie Mai Gordon. Dzieci podziwiały ruchome postacie artystki i wielki balon w kształcie kredensu, w którym jako mała dziewczynka chciała zamieszkać.
Kolejne SZTUKowanie minęły pod znakiem abstrakcji. Dzieci obejrzały wystawę Michała Frydrycha pt. "Taniec czarnego ognia", a nastepnie stworzyły wielki abstrakcyjny obraz.
Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie dzieci obejrzały wystawę pt. „Wątki wspólne”, która jest wystawą współczesnych artystek wykorzystujących w swej twórczości tkaninę. Dzieci z uwagą obejrzały wystawę słuchając m.in. o rzeczach, za które warto walczyć albo o potrzebujących emigrantach. Na koniec stworzyły piękną wspólną tkaninę ukazującą ważne rzeczy dla nich.