MENU

Edukacja

SZTUKowanki 20 - dla najnajmłodszych

Wodny świat

Kolejne SZTUKowanki za nami. Tym razem dzieci zostały przywitane przez wieloryby, koniki morskie, raki i ryby. Tylko chwilę zajęło to, że wszystkie wodne stworzenia zaczęły pływać, potem był połów i zamknięcie swoich „zdobyczy” w woreczkach. Najwięcej frajdy oczywiście sprawiło najnajmłodszym tworzenie farb i „malowanie” płaszczyzny papierowego morza.

SZTUKowanki 19 - dla najnajmłodszych

Wiosna w kwiaty

Kolejne SZTUKowanki za nami. Tym razem przywitał nas śpiew ptaków i łąka pełna kwiatów. Dzieci od razu rozpoczęły tworzyć – zdekonstruowały całą łąkę układając z jej elementów coś zupełnie innego. Natomiast na ścianie co chwila pojawiały się nowe kolorowe kwiaty i małe ręce, które zmieniały ułożenia poszczególnych elementów. Następnie przeszliśmy do rysowania wszystkiego co na łące można spotkać – pszczółek, muszek i oczywiście kwiatów. Do każdego dziecka przyleciał również duży motyl, który wkrótce zyskał wiele kolorów. Dzieci same tworzyły swoje kolory z galaretek i kolorowego krochmalu. Wiosenne kolory w pełni!

SZTUKowanie 104 - Agnieszka Graczew-Czarkowska

SZTUKowanie 104 - Agnieszka Graczew-Czarkowska
Kamienie, kamyczki
7. marca spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach SZTUKowanie. Dzieci obejrzały wystawę Agnieszki Garczew-Czarkowskiej, na której zobaczyły, że zwykły kamień podniesiony z ziemi może być dziełem sztuki i tematem obrazu artysty. Na warsztaty przyniosły swoje kamienie, które na kartce zmieniły się w różne przedmioty i stwory. Na wielkoformatowym papierze powstała praca w technikach rysunkowych i malarskich, której motywem były kamienie.

SZTUKowanie 102. – Sweter Hasiora

FOTOMONTAŻ Z HASIORA

Podczas kolejnego SZTUKowania dzieci obejrzały prace Władysława Hasiora ze stałej kolekcji Miejskiego Ośrodka Sztuki oraz zobaczyły jak młodzi artyści inspirują się pracami Hasiora na wystawie pt. „Sweter Hasiora”. Poznały technikę asamblażu i termin ready mades – przedmiotu gotowego w sztuce.
W części praktycznej spotkania stali się małymi artystami i również zainspirowali się pracami Hasiora tworząc z reprodukcji prac Hasiora fotomontaże i fotokolaże. Powstały prace o zwierzętach i dziwnych postaciach.

SZTUKowanie 101. – Marek Sobczyk

SZTUKowanie 101. – Marek Sobczyk
LITERKOWO

Podczas kolejnych warsztatów dotyczących wystawy Marka Sobczyka odwiedziliśmy krainę, która nazywa się LITERKOWO. Dzieci dowiedziały się, że artyści malują, nie tylko przedmioty, ludzi i zwierzęta, ale również litery – słowa. Podczas oglądania wystawy szukały liter na obrazach i znanych przedmiotów. Natomiast w pracy twórczej stworzyły kolorowe litery i duży obraz namalowany różnymi narzędziami malarskimi.

SZTUKowanie 106 – Agata Agatowska

Mieszkańcy Marsa
Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie na wystawie pt. „Widoki z marsa” dzieci poznały prace Agaty Agatowskiej. Rzeźby artystki przeniosły nas w inny, kosmiczny wymiar – wymiar niezwykłej wyobraźni i kreatywności.
Po obejrzeniu wystawy przyszedł czas na indywidualna pracę twórczą. Dzieci stworzyły mieszkańców planety Mars, wyglądających inaczej niż ludzie, ubranych w dziwne kostiumy, posiadających np. wiele rąk i oczu. Dziwne stworzenia powstały najpierw na papierze, potem na przeźroczystej folii, a na końcu dzieci wykonały miniaturowe rzeźbiarskie formy z plasteliny.

SZTUKowanie 105 – Julia Curyło

Kolorowe Kury

Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie dzieci poznały wystawę Julii Curyło, na której zobaczyły, że kury mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Mogą być bardzo kolorowe i podobne do kobiet. Podczas warsztatów same stworzyły swoje kury, które potem na chwilę pojawiły się w panoramie naszego miasta.

SZTUKowanie 103 – Synergia

Nasza wizja miasta
Kolejne warsztaty w ramach SZTUKowania dotyczyły wystawy pt. „Synergia”- prezentacji artystów związanych z dwoma ośrodkami uczelnianymi - Akademii Sztuki w Szczecinie i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa jest efektem współpracy, dlatego tak ważnym czynnikiem, podczas pracy twórczej, było skupienie się na tworzeniu wspólnego dzieła. Podczas zwiedzania wystawy dzieci poznały różne techniki pracy i różne media, natomiast podczas warsztatu stworzyły rysunkowy kolaż przedstawiający ich wizję miasta na podstawie fotomontażu Karoliny Zaborskiej "Metropolis".

SZTUKowanki 18 - dla najnajmłodszych

„Czarny / biały bałwan”

26. stycznia pierwszy raz w nowym roku spotkaliśmy się na warsztatach SZTUKowanki dla najnajmłodszych. Tym razem zajęcia przebiegały w zimowej aurze: bałwany, „śniegowe” kulki i śnieżynki. Dzieci wraz z rodzicami stworzyły „śnieżycę”, bałwanki zamknięte w słoikach i „mączny” śnieg, którym pomalowały wielkiego, czarnego bałwana. A niektórzy mali artyści zrobili nawet „desery lodowe” :)
Dziękujemy za liczny udział w zajęciach.

SZTUKowanie 100. – Marek Sobczyk

SZTUKowanie 100. – Marek Sobczyk
„OBRAZY Z JAJEM…”

Tytuł warsztatów to stwierdzenie jednego z uczestników kolejnych warsztatów
pn. SZTUKowanie. Młodzież obejrzała prace Marka Sobczyka komentujące dzisiejszą rzeczywistość. Podczas warsztatów uczestnicy przedstawili wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ubiegłego długiego weekendu – również te z ich życia. Każdy stworzył prace komentujące różnorodne wydarzenia w technice kolażu i malarstwa.

«12»