MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

14. FESTIWAL OBJAZDOWY WATCH DOCS. PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE

Zapraszamy na 14. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - jedną z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka.

DKF Megaron z Nagrodą PISF!

Miło nam poinformować, że DKF Megaron został laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy. To jedyne polskie nagrody przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Gala wręczenia Nagród odbyła się 20 września 2016 r. podczas 41. Festiwalu Filmowegow Gdyni.

3. nominacja do Nagród PISF dla DKF Megaron

Znamy listę nominowanych do 9. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

9. Grand OFF

Najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie.

Nie żyje Andrzej Wajda

Nie żyje Andrzej Wajda - wybitny reżyser filmowy i teatralny, wychowawca wielu pokoleń twórców oraz kinomanów. Zmarł w niedzielę wieczorem, miał 90 lat.

Pokazy pofestiwalowe 12. MFF Żydowskie Motywy

Festiwal poświęcony jest narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii, zarówno współczesnej jak i na przestrzeni dziejów. 

Na świecie odbywa się rocznie kilkadziesiąt festiwali filmowych o tematyce żydowskiej - od Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady, poprzez Europę - Francję, Hiszpanię, Holandię, Szwecję, Wielką Brytanię po Australię, Hong Kong i Nową Zelandię. Ich celem jest upowszechnianie - poprzez dzieło filmowe - świadomości istnienia wielowiekowej kultury żydowskiej.

Zapraszamy na pokazy pofestiwalowe 12. edycji MFF Żydowskie Motywy.

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016

Masz 5, 10, 15, 50 a może więcej lat? Wspaniale! Świętuj z nami urodziny DKFu! Przyjdź i sprawdź jak prezentuje się nasz MURAL. Symbolicznie odsłonimy go o 18:00 na ul. Asnyka 7.

Dodatkowo, od 18:00 do 21:00 zapraszamy na FILMOWE PODCHODY!
Z miejsca startu przy Starej Bimbie weź kartkę i rusz trasą filmowych cytatów oraz postaci. Jeśli znajdziesz wszystkie i odgadniesz je prawidłowo dotrzesz do nas i naszego rocznicowego muralu. Na miejscu dla uważnych mamy nagrody, a dla wszystkich chętnych akcję WLEP SIĘ W DKF! – wykaż się kreatywnością i zrób nam wlepkę. Nie wiesz jak? Pokażemy!

Do zobaczenia na szlaku... Punkt 8 się poleca!

https://www.facebook.com/events/1167426809975411/