MENU

Edukacja

SZTUKowanie 93. - Krzyżówka

SŁOWO/OBRAZ

Tematem kolejnych warsztatów w ramach SZTUKowania było „Słowo/obraz”. Tak jak studenci Pracowni Działań Filmowych i Performatywnych  Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prezentujący swoje prace w galerii BWA (wystawa „Krzyżówka”), próbowaliśmy poszukać relacji między tymi słowami. Do poszukiwań zainspirował nas film/animacja Mateusza Fabisia pt. „Drżące ciała”, który w zabawny sposób komentuje naszą codzienność, pokazując ważne słowa/tematy w prześmiewczej formie.
Warsztaty rozpoczęliśmy od napisania wielu słów, które nam przychodzą do głowy. Następnie każdy wybrał jedno, które przedstawił w wizualny sposób, używając zdjęć znalezionych w gazetach. Powstałe fotomontaże/kolaże pokazały takie słowa jak m.in.: opieka, wow, rodzina, sen.
W tekście do wystawy pt. „Krzyżówka” czytamy: „nasza Krzyżówka ukrywa tajemnice, prowokuje do szukania innych rozwiązań, bo gra z obrazem i słowem, jest otwarta także dla odbiorcy”. Prace uczestników też pozostały, w wielu przypadkach, tajemnicą, którą trzeba odkryć.

W zajęciach wzięły udział:
16. maja dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr 20,
17. maja młodzież z kl. III Gimnazjum nr 16,
18. maja młodzież z kl. II Gimnazjum nr 13,
23. maja dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 20,
30. maja młodzież z klasy III a z Gimnazjum nr 16,
2. czerwca dwie klasy z Gimnazjum nr 9


Scenariusz, prowadzenie, fot.: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk

 


wróć