MENU

Edukacja

Spotkanie III - Mój pierwszy przebój

W grudniu 2012 roku uczestnicy Karuzeli nagrali "Swój pierwszy przebój".  Każda z odwiedzających nas grup została podzielona na dwa składy. Pierwszy - wokalny pod kierunkiem gorzowskiego muzyka Wojtka Potockiego opracował tekst piosenki. Drugi, prowadzony przez utalentowanego perkusistę Jacka Szmytkowskiego zmagał się z podkładem rytmicznym. Pod koniec zajęć sekcja rytmiczna i wokalna połączyły siły i zaprezentowały swój utwór w finałowym koncercie. Oczywiście przed ważnym koncertem potrzebna była krótka chwila wyciszenia aby zebrać siły, myśli oraz utrwalić tekst piosenki. Potem odbyła się sesja zdjęciowa na okładkę nowego singla. Wszystkie występy zostały nagrane i z pewnością już wkrótce będzie można usłyszeć jaki jest końcowy efekt pracy naszych uczestników.

Spotkanie I - Zabawa z klasyką

Czy balet musi być nudny? Wcale nie! O tym przekonały się dzieci na warszatach tanecznych prowadzonych przez panią Agnieszkę Błaszkowską.

Spotkanie VII - Na foliowej łące

W dniach od 16 do 20 kwietnia uczestnicy Karuzeli zamienili się w małych architektów. Inspiracją do zajęć Agnieszki Kowalskiej, animatorki i plastyczki, były dziwne domy projektowane przez współczesnych architektów - dom-orzeszek, dom-jajo, dom-motyl. "Na foliowej łące" wyrosły jak grzyby po deszczu domy-owoce i domy owady.

Spotkanie V - Naczynie z duszą

Ceramika to nie tylko proste kubki, talerze i miski. To cały świat fantastycznych przedmiotów, które wcale nie muszą niczemu służyć. Mogą być po prostu dekoracją. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatu poprowadzonego przez Marka Elsnera - rzeźbiarza. Wykonali "Naczynie z duszą", które było niepowtarzalnym dziełem.

Spotkanie II - Mapa

Na drugim spotkaniu Karuzeli prowadzonym przez Krzysztofa Matuszaka dzieci tworzyły wspólnie jedną, ogromną mapę. Uczyły się pracy w grupie rówieśników: pożyczały sobie ,,kolory", uzgadniały między sobą kto zajmie się danym obszarem i jaki kolor wprowadzi. Omawiały funkcje mapy i umieszczonej na niej legendy. Zobaczyły również przykłady piktogramów i próbowały się dymyślić co oznaczają.

Zakończenie Karuzeli 2011/2012

Już po raz ósmy żegnaliśmy uczestników Warsztatów Sztuki Karuzela. 12 czerwca o godz. 10.00 i godz. 11.00 do Miejskiego Ośrodka Sztuki przyjechały prawie wszystkie grupy dzieci, które brały udział w zajęciach. Byli z nami także zaproszeni goście z Rady Miasta, Wydziału Oświaty, Wydziału Kultury oraz artyści, którzy prowadzili zajęcia. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Spotkanie VI - Czego nie widać

"Czego nie widać" to tytuł naszych kolejnych zajęć w cyklu Karuzeli. Nie widać powietrza, wiatru, prądu, ale także duchów i uczuć, takich jak miłość czy przyjaźń. Czy można namalować coś, czego nie widać? I do tego zrobić to niewidocznym atramentem? My malowaliśmy specjalnymi atramentami... sokiem z cytryny i mlekiem. Okazało się, że nasze malunki po nagrzaniu zaczynają być widoczne!

Spotkanie IV - Karnawałowe studio fotograficzne

W Karnawałowym studio fotograficznym dzieją się niesamowite rzeczy! Przed obiektywem Sławomira Sajkowskiego stają kowboje, rycerze, księżniczki. Każdy wciela się w swoją rolę, przybiera pozy, aby wyjść na zdjęciu jak najlepiej. A zdjęcia robia także pozostali uczestnicy zajęć.