MENU

Edukacja

TRUDNE TEMATY październik 2014 - czerwiec 2015

 

Interdyscyplinarna Akademia Audiowizualna zaprasza do udziału w Trudnych Tematach!

 

Zajęcia skierowane do młodzieży obejmują projekcje filmowe oraz warsztaty prowadzone przez pedagogów, psychologów, terapeutów i animatorów, wśród których znajdują się m.in.:

Anna Suska – absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.               .

Agnieszka Dobosiewicz – magister psychologii, specjalność: psychologia kliniczna (UAM w Poznaniu), magister pedagogiki, specjalność: pedagogika medialna (UAM w Poznaniu). Psycholog na oddziale stacjonarnym Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie Wlkp., psychoterapeuta w poradni psychologicznej przy Hospicjum.

Prezentowane filmy poruszają problemy bliskie młodym ludziom, z którymi stykają się na co dzień, bądź z którymi przyjdzie im się zmierzyć w dorosłym życiu. Spotkania warsztatowe uczą, jak reagować i radzić sobie z trudnymi sytuacjami, uwalniać emocje i rozmawiać o problemach. Uświadamiają, że film jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale stanowi punkt wyjścia do dyskusji na różne tematy, pobudza do refleksji, uwrażliwia na problemy społeczne, kształtuje osobowość i światopogląd.

Odpłatność za zajęcia wynosi 12 zł od osoby. Uczestnictwo w warsztatach może być jednorazowe lub cykliczne.

 

 

 


 

Interdyscyplinarna Akademia Audiowizualna uzyskała Certyfikat Dyrektora Filmoteki Narodowej na okres: wrzesień 2014 - czerwiec 2015.

 


wróć