MENU

Edukacja

Mała Akademia Podróżnika 2014/2015

Spotkania zabierają dzieci w „podróż” dzięki, której odkrywają różnorodność świata.  Wraz z bajkowymi przyjaciółmi wędrują do miejsc im bliskich np. jezioro, las, jak i tych dalszych np. z marzeń. Uczą się być świadomymi ekopodróżnikami, czyli jak dbać o środowisko i chronić przyrodę. Mali wędrowcy zaczynają przygodę od obejrzenia bajki po której uczestniczą w tematycznym warsztacie plastycznym.

Zajęcia mają na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, włączyć do wspólnej zabawy poprzez tworzenie, nauczyć właściwych postaw proekologicznych i jednocześnie uwrażliwić na otaczający je świat.

 

                                                        Ferie 2014

 

Wspólne przygotowanie prac plastycznych stanowi doskonały trening sprawności manualnej dziecka a wykorzystanie różnych materiałów pokazuje, że na pozór bezużyteczne przedmioty, mogą się jeszcze do czegoś przydać.

 

                  

 

Zajęcia prowadzą:

 

Dominika Muniak – absolwentka pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej oraz socjologii, twórczyni filmów krótkometrażowych oraz teledysków, pasjonatka animacji plastelinowej, współzałożycielka filmowej grupy „Bang! Bang!”, założycielka Fundacji „Galaktyka ART”,

Maja Powalska – instruktorka tańca współczesnego (contact improvisation), animatorka życia kulturalnego, właścicielka pracowni „Blague”, wykorzystująca tkaninę w warsztatach dla dzieci,

 

Magdalena Łohunko – absolwentka Turystyki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Ekologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Collegium Polonicum w Słubicach, posiada uprawniana wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży, pasjonatka podróży, agro i ekoturystyki.


wróć