Stanowią cykl zajęć skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych obejmujący projekcje filmowe oraz warsztaty prowadzone przez doświadczonych pedagogów i terapeutów. W bieżącym roku do współpracy zaprosiliśmy:
Dorotę Maciejewską – kierownika Pracowni Psychoedukacyjnej i Wychowania, konsultanta ds. pomocy pedagogicznej i psychologicznej WOM w Gorzowie Wlkp., terapeutę psychodynamicznego, trenera PTP Umiejętności Społecznych.
Annę Suskę – absolwentkę pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
Grażynę Franczuk – absolwentkę Podyplomowego Studium Terapii Pedagogicznej, Studium Socjoterapii, Odysei Umysłu, Rozwoju Twórczości Dzieci i Młodzieży, pedagoga w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
Wyświetlane filmy poza atrakcyjną formą ukazują problemy młodych ludzi a spotkania warsztatowe uczą jak sobie z nimi radzić. Zajęcia uświadamiają, że film jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale stanowi punkt wyjścia do dyskusji na różne tematy.
Celem cyklu jest kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji i poglądów, poszerzanie świadomości uczuć, uwrażliwianie na współczesne problemy społeczne.
Szkoły prowadzone przez miasto otrzymają w miarę możliwości dofinansowanie z budżetu miasta Gorzowa Wlkp. Będą mogły uczestniczyć w spotkaniach bezpłatnie (liczy się kolejność zgłoszeń).
Nie ograniczamy jednak liczby osób, które chciałyby przystąpić do projektu. Koszt uczestnictwa dla pozostałych zgłoszonych klas (w tym niepublicznych i spoza Gorzowa Wlkp.) wynosi 8 zł od osoby.
Ważne jest, aby w całym cyklu uczestniczyła jedna i ta sama klasa.
Zajęcia w 2011 roku trwają od września do listopada.