MENU

Edukacja

WAKACJOIMAGINACJE 2023

1) 11-14.07.2023 (wt.-pt.) godz. 10:00-13:00 dla dzieci w wieku 7-9 lat „Laboratorium baśni" z Katarzyną Kałuską.
Będziemy zajmować się interpretacją baśni i mitów poprzez różne media artystyczne. Zajęcia będą miały charakter laboratoryjny ze szczególnym nastawieniem na uczenie się poprzez działanie. Zajmiemy się rozwijaniem naszego twórczego potencjału - wykorzystując różne formy artystyczne. W programie warsztatów: wspólne gry i zabawy ruchowo-integracyjne, słuchanie baśni, ćwiczenia teatralne, działania plastyczne.

Katarzyna Kałuska- animatorka, pasjonatka ruchu, performerka i mama małej Turiyi. Jest dyplomowanym animatorem tańca. Studiowała wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Brała udział w różnych projektach ruchowych i teatralnych. Prowadziła autorskie warsztaty dla dzieci „Kreatywna Przestrzeń”. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała, pracując w przedszkolach leśnych w Warszawie. Bardzo ważnym w pracy twórczej jest dla niej aspekt społeczny, integracja poprzez wspólne działanie. Fascynuje ją praca nad baśniami z różnych stron świata.

2) 18-21.07.2023 (wt.-pt.) godz. 10:00-13:00 dla dzieci w wieku 10-12 lat „RAZEM/OSOBNO” z Małgorzatą Dobrucką.
Czas na WAKACJOIMAGINACJE… podczas których RAZEM poszukamy nowych inspiracji i kreatywnych pomysłów na swoje artystyczne „twory”. Wykorzystamy wszystkie zmysły aby…tworzyć przeróżne sTWORy, poTWORy, wyTWORy, sTWORzenia, dziwoTWORY i poTWORy.  RAZEM wykorzystamy różnorodne materiały upcyklingowe- papiery, tkaniny, tektury, tworzywa sztuczne itp. RAZEM zmierzymy się z technikami malarskimi, rysunkowymi i kolażem. Każdego dnia będziemy realizować inny temat. RAZEM czy OSOBNO?. To WY zdecydujecie. W trakcie warsztatów będziemy też działać indywidualnie, jednak wciąż będziemy pamiętać o kontekście grupy. „Twór” wykonany OSOBNO stanie się częścią jednego, wspólnego działania- wystawy, którą stworzymy RAZEM.

Małgorzata Dobrucka - Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim. Edukatorka w BWA Zielona Góra,  gdzie pracuje od 2016 roku. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpraca przy warsztatach „Zderzenie energii unikalnych” (Galeria Kronika Bytom) i przy Letnich Spotkaniach dla dzieci towarzyszących wystawie „Detsky sen” (Galeria Arsenał Białystok). Koordynatorka spotkania Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce? (BWA Zielona Góra). Od 2018 r. instruktorka i opiekunka grupy plastycznej „Po prostu” w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty w ramach WAKACJOIMAGINACJI są bezpłatne
Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy pod adresem mailowym: kucharczyk@mosart.pl (proszę podać datę warsztatów, imię i nazwisko dziecka i numer telefonu rodzica).

 


grafika WAKACJOIMAGINACJE

wróć