MENU

Edukacja

Wakacjoimaginacje 2011

Wakacjoimaginacje 2011 za nami!

W pierwszym tygodniu zajęć dwie grupy dzieci spędziły twórczo czas w Miejskim Ośrodku Sztuki. Od poniedziałku 11 lipca do piątku 15 lipca 37 dzieci uczestniczyło w zajęciach plastycznych, fotograficznych, teatralnych, muzycznych i tanecznych.

Wspólnie z Dorotą Jabłońską dzieci odpowiadały w formie komiksu na najtrudniejsze pytania: skąd się biorą chmury? dlaczego krowa ma kropki? Szukały też ciekawych obiektów w kształtach chmur, aby następnie zrobić kolorowe szablony.

Razem z Agnieszką Kowalską stworzyły Wioskę Abstrakcjonistów inspirowaną twórczością Pieta Mondriana i Wassily'ego Kandinsky'ego. Powstały kolorowe szałasy, zwierzęta oraz fantastyczne drzewo.

Sławomir Sajkowski pokazał dziecio tradycyjną ciemnię fotograficzną, gdzie za pomocą specjalnych czarów dzieci mogły zrobić odbitki. Każde dziecko zostało sfotografowane na kliszy większego formatu, na której następnie dorysowywały dodatkowe elementy.

Wspólnie z Beatą Chorążykiewicz dzieci zabawiły się w teatr animując lalki, kukły i pacynki. Wielkim wyzwaniem była dla nich lalka żyworęka, jedna z trudniejszych technik lalkowych. Każde dziecko zrobiło także swoją lalkę z prostych przedmiotów codziennego użytku.

Ostatniego dnia Agnieszka Szlempo wprowadziła uczestników w świat tańca hip-hopowego, natomiast z Arturem Gerlachem dzieci wybrały się w głąb Czarnego Lądu, aby poznać różnorodność rytmów i stworzyć swoje własne plemienne pieśni.

W piątek o godz. 15.00 otworzyliśmy wystawę prac dzieci. Zaproszeni goście mogli zobaczyć Wioskę Abstrakcjonistów, fotografie, lalki teatralne, komiksy z trudnymi pytaniami i prace powstałe techniką szablonu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w projekcie i wystawie!

W sobotę 16 lipca spotkaliśmy się z grupą otwartą. Każdy chętny mógł wziąć udział w warsztatach ceramicznych, architektonicznych i plastycznych. Wspólnie z Beatą i Markiem Sitko uczestnicy zrobili gliniane naczynie na wakacyjne skarby. Razem z Krzysztofem Matuszakiem zbudowali makietę portowego miasta. Natomiast z Dorotą Jabłońską malowali świat nocą.
 
W drugim tygodniu zajęć kolejne dwie grupy dzieci (7-9 lat oraz 10-12 lat) uczestniczyły w pięciu różnych warsztatach: teatralnych, muzycznych, tanecznych, plastycznych i fotograficznych. W ramach jednych warsztatów plastycznych odbyły się zajęcia architektoniczne z Krzysztofem Matuszakiem. Uczestnicy kontynuowali budowę makiety portowego miasta. Projektowali różnego radzaju domy, by później z wszelkiego rodzaju materiałów wykonać wymyślone budynki.
 
Również w drugim tygodniu zajęć w piątek na godz. 15.00 zaprosiliśmy wszystkich uczestników wraz z rodzinami do Miejskiego Ośrodka Sztuki. Efekty wszystkich prac: makietę miasta, Wioskę Abstrakcjonistów, lalki teatralne oraz fotografie można było zobaczyć na zakończenie zajęć.
 
W sobotę 23 lipca po raz drugi spotkaliśmy się z grupami otwartymi. Tym razem w Warsztatach uczestniczyło ponad sto osób: twórczych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Podobnie jak 16 lipca uczestnicy mogli wziąć udział w trzech warsztatach . Wspólnie z  Dorotą Jabłońską oswajaliśmy potwory zza szafy i stworzyliśmy naszego superbohatera; z Krzysztofem Matuszakiem budowaliśmy pomnik rzeczy, idei, która naszym zdaniem zasługuje na upamiętnienie (np. czekolada); z Beatą i Markiem Sitko lepiliśmy z gliny świeczniki z wykorzystaniem liści drzew.
 
Wszystkim uczestnikom Wakacjoimaginacji serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i twórczo spędzony czas!

Organizatorem Wakacjoimaginacji jest Stowarzyszenie Strefa Sztuki w Gorzowie Wlkp.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.

Pomagają nam:
Stolarnia Feston, ul. Małorolnych 10b
Hurtownia Tkanin "Prima", ul. Walczaka 45
Piekarnia "SZÓSTKA" S.C., ul. Pomorska 34


wróć