MENU

Edukacja

Wakacjoimaginacje 2009

Warsztaty Sztuki „Wakacjoimaginacje” w 2009 roku trwały przez trzy tygodnie w dwóch grupach wiekowych:
- w dniach od 6 do 11 lipca warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat (I grupa),
- w dniach od 13 do 18 lipca warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat (II grupa),
- w dniach od 20 do 25 lipca warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat (III grupa).

W pierwszych i drugim tygodniu dzieci wzięły udział w trzech rodzajach zajęć: plastycznych, teatralnych oraz muzycznych, prowadzonych przez gorzowskich artystów. W trzecim tygodniu starsze dzieci przygotowały miniprzedstawienie wraz ze scenografią. Zajęcia poprowadzili: Beata Chorążykiewicz – aktorka, Agnieszka Kowalska – animator sztuki, artystka, Cezary Żołyński – aktor, Krzysztof Matuszak – artysta malarz oraz Artur Gerlach – muzyk.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00. Natomiast w każdą sobotę o godz. 12.00 po zakończeniu zajęć miała miejsce prezentacja prac uczestników warsztatów. Zajęcia odbyły się w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej 73.
 
Warsztat I, „W przestrzeni międzyplanetarnej”, grupa I, 3 dni zajęć
W trakcie zajęć dzieci wybudowały swoją przestrzeń międzyplanetarną, zaludnioną przez dziwne stwory i pojazdy kosmiczne. Powstały cztery fantastyczne planety - każda inna, ale wszystkie przyjaźnie do siebie nastawione. Kartony, plastikowe kubeczki, gazety, sznurki pod wpływem pozytywnej energii z kosmosu i pracy naszych małych uczestników zamieniły się w kolorowy świat wulkanów, jezior, lasów, osiedli i pojazdów kosmicznych.
Powstawanie kosmicznej przestrzeni koordynował Krzysztof Matuszak, artysta plastyk.

Warsztat II, „Mieszkańcy wrażeń”, grupa II, 3 dni zajęć
Warsztat, w trakcie którego dzieci zbudowały swój dom. Podstawą domu były ich własne marzenia, wizje, które zmieniały otaczający świat w miasto latających lodów, miejsc do zabawy i szybko rosnących ludzi. Dzieci opowiedziały o swoim najlepszym dniu, który przecież jest jeszcze przed nimi, ale dzisiaj wydarzył się tutaj, wyklejony na drewnianych deskach. Opowiedziały o swoich dobrych stronach, o tym, z czego są dumne. Mogliśmy to odczytać z koszulek pomalowanych sokami z owoców i warzyw. 
Kierownikiem budowy była Agnieszka Kowalska, animator sztuki, artystka.

Warsztat III, „Warsztat młodego aktora”, grupy I i II, 2 dni zajęć
Jawajka, marionetka, maska, kukiełka nie są już obce młodym aktorom. Wiedzą nawet, jak wykonać własną pacynkę. Dzieci poznały kilka technik aktorskich niezbędnych w przygotowaniach do występu. Swoich sił spróbowały w krótkim przedstawieniu.
Zajęcia reżyserowała Beata Chorążykiewicz, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy.

Warsztat IV, „Zgrana paczka”, grupy I i II, 2 dni zajęć
Stworzenie osiemnastoosobowego zespołu grającego w jednym rytmie nie jest proste. Jednak nic nie jest niemożliwe dla Zgranej paczki! Dzieci poznały instrumenty muzyczne, z którymi na co dzień nie mają kontaktu, wykonały ćwiczenia wokalne oraz nauczyły się piosenki z choreografią.
Dyrygent zespołu Artur Gerlach, muzyk.

Warsztat V, „Machina Teatralna”, grupa III, 5 dni zajęć
Przygody Szalonego Pirata Jacka w kosmosie to spektakl, który przygotowała najstarsza grupa Wakacjoimaginacyjnych dzieci. Pirat Jacek, na co dzień zajmujący się nicnierobieniem pewnego razu staje w obliczu katastrofy: zabrakło jego ulubionej wanilii, którą zwykł dodawać do swojej herbaty. Postanawia wyruszyć na koniec świata w poszukiwaniu przyprawy. Na scenie w przestrzeni międzyplanetarnej spotkały się także dwa gwiezdne plemiona oraz wierny przyjaciel pirata - kot Barnaba. Uczestnicy wyprawy ubrani w kostiumy, zaopatrzeni we własnoręcznie wykonane rekwizyty wyruszyli w statku kosmicznym w poszukiwaniu wanilii.
Scenariusz i reżyseria - Cezary Żołyński, aktor i reżyser.
Budowę scenografii koordynował - Krzysztof Matuszak, artysta plastyk.
 

grupa I

grupa I

grupa I

grupa I

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa III

Pozdrowienia z Wakacjoimaginacji

grupa I

grupa I

grupa I

grupa I

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa III

grupa III

grupa I

grupa I

grupa I

grupa I

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa II

grupa III

grupa III

wróć