MENU

Edukacja

SZTUKowanie 106 – Agata Agatowska

Mieszkańcy Marsa
Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie na wystawie pt. „Widoki z marsa” dzieci poznały prace Agaty Agatowskiej. Rzeźby artystki przeniosły nas w inny, kosmiczny wymiar – wymiar niezwykłej wyobraźni i kreatywności.
Po obejrzeniu wystawy przyszedł czas na indywidualna pracę twórczą. Dzieci stworzyły mieszkańców planety Mars, wyglądających inaczej niż ludzie, ubranych w dziwne kostiumy, posiadających np. wiele rąk i oczu. Dziwne stworzenia powstały najpierw na papierze, potem na przeźroczystej folii, a na końcu dzieci wykonały miniaturowe rzeźbiarskie formy z plasteliny.

SZTUKowanie 104 - Agnieszka Graczew-Czarkowska

SZTUKowanie 104 - Agnieszka Graczew-Czarkowska
Kamienie, kamyczki
7. marca spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach SZTUKowanie. Dzieci obejrzały wystawę Agnieszki Garczew-Czarkowskiej, na której zobaczyły, że zwykły kamień podniesiony z ziemi może być dziełem sztuki i tematem obrazu artysty. Na warsztaty przyniosły swoje kamienie, które na kartce zmieniły się w różne przedmioty i stwory. Na wielkoformatowym papierze powstała praca w technikach rysunkowych i malarskich, której motywem były kamienie.

SZTUKowanie 102. – Sweter Hasiora

FOTOMONTAŻ Z HASIORA

Podczas kolejnego SZTUKowania dzieci obejrzały prace Władysława Hasiora ze stałej kolekcji Miejskiego Ośrodka Sztuki oraz zobaczyły jak młodzi artyści inspirują się pracami Hasiora na wystawie pt. „Sweter Hasiora”. Poznały technikę asamblażu i termin ready mades – przedmiotu gotowego w sztuce.
W części praktycznej spotkania stali się małymi artystami i również zainspirowali się pracami Hasiora tworząc z reprodukcji prac Hasiora fotomontaże i fotokolaże. Powstały prace o zwierzętach i dziwnych postaciach.

SZTUKowanie 100. – Marek Sobczyk

SZTUKowanie 100. – Marek Sobczyk
„OBRAZY Z JAJEM…”

Tytuł warsztatów to stwierdzenie jednego z uczestników kolejnych warsztatów
pn. SZTUKowanie. Młodzież obejrzała prace Marka Sobczyka komentujące dzisiejszą rzeczywistość. Podczas warsztatów uczestnicy przedstawili wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ubiegłego długiego weekendu – również te z ich życia. Każdy stworzył prace komentujące różnorodne wydarzenia w technice kolażu i malarstwa.

SZTUKowanie 98. – Marek Sobczyk

NIE

To temat kolejnych warsztatów SZTUKowanie. Warsztaty dotyczyły kontekstów obrazów Marka Sobczyka. Uczestnicy obejrzeli prace artysty w galerii BWA, a następnie zostali poproszeni o napisanie wszystkiego z czym się nie zgadzają. Finalnie praca w grupach zaowocowała obrazami z tekstami, które wyrażają sprzeciw uczestników wobec niektórych sytuacji np. za ciężkich plecaków, likwidacji gimnazjów, hejtu.

SZTUKowanie 105 – Julia Curyło

Kolorowe Kury

Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie dzieci poznały wystawę Julii Curyło, na której zobaczyły, że kury mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Mogą być bardzo kolorowe i podobne do kobiet. Podczas warsztatów same stworzyły swoje kury, które potem na chwilę pojawiły się w panoramie naszego miasta.

SZTUKowanie 103 – Synergia

Nasza wizja miasta
Kolejne warsztaty w ramach SZTUKowania dotyczyły wystawy pt. „Synergia”- prezentacji artystów związanych z dwoma ośrodkami uczelnianymi - Akademii Sztuki w Szczecinie i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa jest efektem współpracy, dlatego tak ważnym czynnikiem, podczas pracy twórczej, było skupienie się na tworzeniu wspólnego dzieła. Podczas zwiedzania wystawy dzieci poznały różne techniki pracy i różne media, natomiast podczas warsztatu stworzyły rysunkowy kolaż przedstawiający ich wizję miasta na podstawie fotomontażu Karoliny Zaborskiej "Metropolis".

SZTUKowanie 101. – Marek Sobczyk

SZTUKowanie 101. – Marek Sobczyk
LITERKOWO

Podczas kolejnych warsztatów dotyczących wystawy Marka Sobczyka odwiedziliśmy krainę, która nazywa się LITERKOWO. Dzieci dowiedziały się, że artyści malują, nie tylko przedmioty, ludzi i zwierzęta, ale również litery – słowa. Podczas oglądania wystawy szukały liter na obrazach i znanych przedmiotów. Natomiast w pracy twórczej stworzyły kolorowe litery i duży obraz namalowany różnymi narzędziami malarskimi.

SZTUKowanie 99. – Marek Sobczyk

LUBIĘ/NIE LUBIĘ

To temat kolejnych warsztatów SZTUKowanie. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy Marka Sobczyka w galerii BWA. Dzieci dowiedziały się na czym maluje się obrazy i zobaczyły, że na obrazie mogą być namalowane również litery. Następnie przeszliśmy do części praktycznej - każdy naszkicował i namalował rzeczy, które lubi i których nie lubi, a na końcu przykleił swoje inicjały.