MENU

Edukacja

SZTUKowanie 89. - Marcin Zawicki

 DZIWNA KRAINA

Podczas kolejnych warsztatów SZTUKowanie odwiedziliśmy świat wyobraźni. Najpierw obejrzeliśmy wystawę Marcina Zawickiego pt. „Coś dziwnego tu się zbliża”. Oglądanie obrazów i makiet artysty dostarczyło dzieciom wielu emocji. Dowiedzieliśmy się na jakim podłożu maluje się obrazy oraz jak ważna jest wyobraźnia podczas tworzenia. Następnie przeszliśmy do zwiedzania Dziwnej Krainy, gdzie świeci kwadratowe słońce, rosną kolorowe drzewa i mieszkają dziwne zwierzęta. Dzieci stworzyły pozostałych mieszkańców tej krainy oraz wszelkie rośliny, które tam można zobaczyć.

SZTUKowanie 87. - Andrzej Moskaluk

ZWIERZAKI - CUDAKI

Kolejne warsztaty do wystawy Andrzeja Moskaluka pt. trashart przeTWORZENIE odbyły się 23 lutego br. Następna grupa zmierzyła się z tematem przetwarzania odpadów na język sztuki. Punktem wyjścia do zajęć stały się wizerunki zwierząt. Następnie spróbowaliśmy przemienić je używając różnorodnych materiałów: słomek, plasteliny, tkanin. I tak powstały zwierzaki-cudaki w wykonaniu dzieci.

SZTUKowanie 85. - Władysław Hasior

20 stycznia br. kolejny raz spotkaliśmy się na warsztatach SZTUKowanie.

Tym razem w opraciu o stałą kolekcję prac Władysława Hasiora przetwarzaliśmy przedmioty.

Próbowaliśmy ospowiedzieć sobie na pytanie: „Czy zwykły przedmiot może być dziełem sztuki?”. Dzieci podczas tych zajęć wykonały książkę artystyczną, która składała się z prac i zdjęć inspirowanych przedmiotem, który przyniosły. Przedmiot odrysowany, odbity w technice szablonu, odbity jak pieczątka i przetworzony w coś innego.

SZTUKowanie 88. - Marcin Zawicki

ŚWIAT, KTÓREGO NIE MA

COŚ DZIWNEGO TU SIĘ ZBLIŻA

Czy sztuka może przedstawiać coś co nie istnieje, co jest wymyślone? Oczywiście, że tak. O tym przekonały się dzieci uczestniczące w kolejnych warsztatach SZTUKowanie. Wspólnie obejrzeliśmy obrazy i modele Marcina Zawickiego, który tworzy wyobrażony świat - martwe natury na podstawie własnoręcznie wykonanych makiet sztucznej natury. Zainspirowani tą niesamowitą twórczością zabraliśmy się do tworzenia małych modeli niesamowitych światów, a następnie przenieśliśmy je na duże kartki papieru. Tak powstały fantastyczne obrazy wyobrażonych światów.

SZTUKowanie 86. - Andrzej Moskaluk

22 lutego na kolejnych warsztatach SZTUKowanie spotkaliśmy się z dziećmi i młodzieżą zrzeszoną w świetlicy w Janczewie. Tym razem poznaliśmy prace Andrzeja Moskaluka, który przetwarza śmieci i złom. Zainspirowani twórczością artysty rozpoczęliśmy własne prze-twarzanie: od rysunków zwierząt do przestrzennych obiektów z odpadów.

«12»