MENU

Edukacja

SZTUKowanie 49. - Anna Bujak, Andrzej Ciesielski

29. stycznia spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach z cyklu SZTUKowanie. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia dwóch aktualnych wystaw: „Kolekcje” Andrzeja Ciesielskiego (Galeria Sztuki Najnowszej) i „Afekt” Anny Bujak (galeria BWA). Linearne rysunki zwierząt Anny Bujak były punktem wyjścia dla naszego spotkania. Przykre, traumatyczne emocje, które zawarła artystka z swoich pracach spowodowały u dzieci chwilę ciszy i skupienia. Spróbowaliśmy te emocje przenieść na rysunki przedstawiające dziwne, fantastyczne zwierzęta.

SZTUKowanie 47. - Andrzej Ciesielski, Artur Malewski, Bartek Otocki

Czego szukam? W jakim fragmencie mojego życia odczuwam brak? Z takim osobistym pytaniem zmierzyły się uczestniczki kolejnych warsztatów. Na podstawie dzieł Andrzeja Ciesielskiego („Kolekcje” - wystawa w Galerii Sztuki Najnowszej), który wykorzystuje materiały znalezione takie jak: mapy, palety malarskie, formularze itp., wykonaliśmy prace, w których odpowiedziałyśmy na zadany temat. Wśród odpowiedzi znalazły się m.in.: poszukiwanie inspiracji, spełnienia, bezpieczeństwa.

SZTUKowanie 48. - Anna Bujak

Kolejne warsztaty SZTUKowanie odbyły się w oparciu o wystawę "Afekt" Anny Bujak (galeria BWA). Proste, linearne rysunki zwierząt artystki zainspirowały nas do tworzenia swoich. Po krótkiej rozgrzewce, mającej na celu rozgrzanie naszych ciał i wyobraźni, zabraliśmy się do pracy. Kilka chwil potem salę zaczęły wypełniać rysunki fantastycznych zwierząt.

Wszystkie prace powstały w technice monotypii – jednej z najprostszych technik graficznych.

 

«123»