MENU

Edukacja

SZTUKowanie 46. - Witosław Czerwonka

12 grudnia 2013 r. w ramach SZTUKowania odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty dla studentów PWSZ w Gorzowie Wlkp.
Ogólnym tematem zajęć była charakterystyka metody warsztatu artystycznego. Uczestnicy mieli okazję poznać tę technikę pracy edukacyjnej jako metody kształcenia w procesie, projektowania sytuacji twórczej i spotkania (na podstawie działalności Eugeniusza Józefowskiego, Janusza Byszewskiego, Wiesława Karolaka, Wiesławy Limont).
Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia wystawy. Tym razem studenci zetknęli się ze sztuką Witosława Czerwonki („Błądzenie losowe” - Galeria Sztuki Najnowszej). Jego dokumentujące rzeczywistość zdjęcia i filmy oraz poszukiwanie prawdy w tych mediach, stały się inspiracją do zaprojektowania przez uczestników warsztatów dla małych dzieci.
Natomiast doświadczenie i dokumentacja miejsca były głównym motywem warsztatu, który przeprowadziliśmy ze studentami. Dokumentacja miejsca – Miejskiego Ośrodka Sztuki (przed budynkiem i w środku) odbyła się m.in. za pomocą techniki frotażu, zbierania artefaktów miejsca, rejestracji dźwięków, dokumentacji fotograficznej, zbierania zapachów.

 

 

Witosław Czerwonka "Błądzenie losowe. Nowy Port. Gdańsk 2013"


Zajęcia odbyły się w dniach:
12.12.2013 - studenci pedagogiki (studia dzienne),
13.12.2013 - studenci pedagogiki (studia dzienne),
15.12.2013 - studenci pedagogiki (studia zaoczne),
19.12.2013 - studenci filologii angielskiej (studia dzienne).

 

 

Scenariusz, prowadzenie: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk
Pomoc przy realizacji: Paulina Pawłowska, Bartosz Grudziński
 


wróć