MENU

Edukacja

Spotkanie VIII - MONSTERY, DZIWOLĄGI, POTWORY I INNE TAKIE

Warsztaty Sztuki KARUZELA 2015/2016

Spotkanie VIII - maj 2016 z Gustawem Nawrockim

Gustaw Nawrocki urodził się 25 grudnia 1961 r. w Gorzowie. W latach 1981-86 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wychowania plastycznego i rysunku w pracowni prof. Wojciecha Müllera. Wypowiada się przede wszystkim w malarstwie olejnym.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1991 i Zarządu Okręgu Zielonogórskiego. Pracuje jako nauczyciel plastyki, od 2006 r. kurator Galerii BWA w Miejskim Ośrodku Sztuki, inicjator i organizator wystaw plastycznych. Indywidualne wystawy obrazów prezentował w Gorzowie Wlkp., Myśliborzu, Kostrzynie, Zielonej Górze oraz w Altranft w Niemczech. Brał udział w wystawach zbiorowych, plenerach i sympozjach w Zielonej Górze, Głogowie, Warszawie, Poczdamie i Frankfurcie nad Odrą. Duże uznanie przyniosła mu wystawa totemów pokazana w 1997 r. w Centrum Promocji ZWCh „Stilon”.
Na wystawie w 2004 r. pokazał klasyczne martwe natury. W 2006 r. zaprezentował pierwsze prace z nowego cyklu „Bohater ludowy”.
Współpracuje z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie, dla którego przygotował scenografię do wielu przedstawień, przede wszystkim widowisk dla dzieci, a więc z barwnymi, rozbudowanymi dekoracjami i kostiumami.


wróć