MENU

Edukacja

Spotkanie III - grudzień 2010

Kipi kasza, kipi groch! Lepsza kasza niż ten groch! To nie żadne zaklęcie kucharskie, tylko pomoc w nauce gry na djembe, czyli bębnach afrykańskich. W grudniu mali uczestnicy Karuzeli spotkali się z muzykami: Ireneuszem Budnym i Arturem Gerlachem. Miejski Ośrodek Sztuki wypełnił się śpiewem kolęd i dźwiękami instrumentów perkusyjnych, m. in. werblem, agogo, i samą perkusją.

Zakończenie Warsztatów Sztuki KARUZELA

8 czerwca o godz. 10 i godz. 11 uroczyście zakończyliśmy "Karuzelę". Tym razem w Galerii BWA dzieci mogły oglądać wystawę swoich prac. Każdy uczestnik otrzymał z rąk zaproszonych gości - artystów i przedstawicieli władz - dyplom uczestnictwa w zajęciach.

Spotkanie VI - marzec 2010 oraz Spotkanie VII - kwiecień 2010

Jak narysować kolorową łąkę i podwodny świat używając tylko trzech kolorów? Podczas zajęć pn. "Plamy, plamki, kropeczki" pani Iwona Markowicz-Winiecka, artystka plastyczka, pokazała dzieciom, jak powstają inne kolory, kiedy zmiesza się ze sobą czerwony, niebieski i żółty.

Co to są "wodolaki"? To przecież mieszkańcy wody! Każdy wodolak ma swoje marzenie. Zbudowane są z różnych materiałów: pianki, styropianu, zielonej bibuły i kolorowych piórek. Ponadto, jak pokazała pani Agnieszka Kowalska, artystka plastyczka, ci podwodni mieszkańcy świetnie "pływają" w falach folii.

 

Spotkanie IV - styczeń 2010

Czy można "Malować światłem"? Oczywiście! W dniach od 11 do 15 stycznia artysta fotografik Sławomir Sajkowski pokazał uczestnikom Warsztatów, w jaki sposób utrwalić kolorowe "obrazy" za pomocą aparatu fotograficznego. Podczas zajęć powstali świecący rycerze, samochody, anioły, rakieta, kwiaty i wiele, wiele innych.

Spotkanie I - październik 2010

Podczas pierwszych Warsztatów Sztuki "Karuzela" wyruszyliśmy w "Magiczną podróż teatralną". W tę podróż zabrały nas aktorki: pani Beata Chorążykiewicz i pani Kamila Pietrzak z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Zobaczyliśmy, jak możemy zmienić się w teatrze za pomocą kostiumu i masek. Nauczyliśmy się, jak być kotem, psem, małym szczeniaczkiem, tygrysem. Wzięliśmy udział w krótkim przedstawieniu na podstawie wiersza pt.  "Rzepka" Juliana Tuwima.

Spotkanie VIII - maj 2010

"Nos Leonarda, włosy Witkacego, oczy Fridy Kahlo" - to nie dziwny stwór, ale collage! Tę technikę pokazał nam w maju pan Gustaw Nawrocki. I już wiadomo: "Kolaż to nie kolarz", a plastyczne tranformacje można zrobić z wielu materiałów. Uczestnicy "Karuzeli" wykonywali je z reprodukcji dzieł sztuki.

Spotkanie V - luty 2010

"Świat rytmu" zamieszkują naprawdę dziwne instrumenty! Agogo, zanza, rototom, marakasy to nazwy niektórych z nich. Te i wiele innych instrumentów perkusyjnych odkrywaliśmy dzięki Ireneuszowi Budnemu i Arturowi Gerlachowi, muzykom. Na zakończenie zajęć każdy zagrał na wybranym instrumencie tworząc wspólnie wielką perkusyjną orkiestrę. Warsztaty trwały od 15 do 19 lutego.