MENU

Edukacja

MŁODZI ODKRYWCY SZTUKI – DOŚWIADCZENIE CIAŁA

MŁODZI ODKRYWCY SZTUKI

(nowość)

 

Do wybranych bieżących wystaw w Miejskim Ośrodku Sztuki przygotowano dodatkowe scenariusze zajęć edukacyjnych wprowadzające młodzież w tajniki sztuki współczesnej. Podczas warsztatów analizowane są zagadnienia związane z twórczością artystyczną z zakresu sztuk wizualnych. Tematem są podstawowe pojęcia z różnych dziedzin plastyki, fotografii, lokalnej historii, filmu.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży ze współczesnymi tendencjami w sztuce współczesnej na przykładzie twórczości wybitnych artystów z Polski i zagranicy.

Zajęcia dla zespołów klasowych szkół podstawowych i gimnazjów.

 

#1 – DOŚWIADCZENIE CIAŁA

2-10 listopada 2017

 

Jak zauważyła Agata Smalcerz, kuratorka wystawy „zewnętrzna powłoka, ciało, doświadcza rzeczywistości w sposób fizyczny, jest konkretem, który można opisać. Wnętrze człowieka, psychika, mówiąc górnolotnie – dusza, to sfera ulotna, niewymierna, mało dostępna dla świata zewnętrznego”.

 

To przede wszystkim za pomocą ciała komunikujemy się z innymi. Za pomocą mimiki czy gestów wyrażamy radość, smutek i inne uczucia. Ruchem ręki możemy kogoś przywołać lub przeciwnie, wyznaczyć granice swojego terytorium. Z postawy naszego ciała, gdy siedzimy, stoimy lub idziemy można odczytać wiele informacji – nastrój, nastawienie do otoczenia a nawet przeszłość.

 

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ze sposobami przedstawiania ciała ludzkiego w sztuce. Za pomocą prostych przykładów poznają metody przekazywania emocji poprzez środki artystyczne. Następnie w oparciu o przykłady stworzą wspólną pracę, która będzie nawiązywać do tematu wystawy „Doświadczenie ciała. Prace z kolekcji Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej”.

 

 

Koszt:

7 zł od osoby

 

zapisy prowadzone są na bieżąco,

tel. (95) 733-25-67

nowak@mosart.pl

 

zajęcia poprowadzą kuratorzy MOS.


wróć