MENU

Edukacja

SZTUKowanki 5. - dla najnajmłodszych

MALI MUZYKANCI

27 listopada odbyły się kolejne warsztaty dla najnajmłodszych twórców. Tym razem sala warsztatowa wypełniła się ciekawymi dźwiękami. Dzieci wraz ze swoimi mamami i tatusiami stworzyły instrumenty muzyczne. Wspólnie przysłuchiwaliśmy się dźwiękom takich instrumentów jak: wykonany z wiadra bęben, kij deszczowy wypełniony fasolą, grochem i kaszą, podkładki do śrub umocowane na sznurku, różnego rodzaju grzechotki i kolorowe balony z fasolą, grochem w środku.

SZTUKowanki 3. dla najnajmłodszych

25. września odbyło się kolejne spotkanie ze sztuką dla najnajmłodszych. Dzieci wraz z mamusiami i tatusiami otrzymały trudne zadanie: stworzyć fantastyczne domy dla ulubionych zabawek. Za materiał do wykonania posłużyły nam styropian, pianki, wykałaczki oraz kamienie, z których dzieci usypały wyspy oraz drogi. Inspiracją dla nas były domy przedstawione w książce D.O.M.E.K.

SZTUKowanki 1. dla najnajmłodszych

PRZEPIS NA GWIAZDĘ
SKARBY WSZECHŚWIATA CAŁEGO
10 kwietnia odbyły się pierwsze warsztaty pn. SZTUKowanki dla najnajmłodszych odbiorców sztuki. Na zajęcia przyszły mamy z gorzowskiego Klubu Mam wraz ze swoimi pociechami w wieku od 1 do 4 lat. Po obejrzeniu wystawy Anny Płotnickiej pt. „Zamieszkiwania” (Galeria Sztuki Najnowszej) wybraliśmy się w kosmiczną podróż. Kolorowe zdjęcia przestrzeni kosmicznej oraz praca artystki pt. „Skarby świata całego” zainspirowały nas do działania.

SZTUKowanki 4. dla najnajmłodszych

PODWODNE STWORY
30 października po raz kolejny spotkaliśmy się z najnajmłodszymi twórcami, ich mamami i tatusiami z gorzowskiego Klubu Mam. Tym razem wyruszyliśmy w podwodną krainę, do której zabrał nas abstrakcyjny obraz Wassily’ego Kandinsky’ego. Podczas warsztatów dzieci z bibuły, filcu, wełny, pianek pod panele oraz kolorowych piórek, stworzyły mieszkańców podwodnej krainy. Następnie za pomocą wałka, gąbek i szablonów namalowały tę krainę.

SZTUKowanki 2. dla najnajmłodszych

TĘCZOWE LINIE
Drugie warsztaty SZTUKowanki dla najnajmłodszych mamy już za sobą. Tym razem naszym przewodnikiem była kolorowa linia. Linia to podstawowy środek wyrazu artystycznego. Za jej pomocą można stworzyć nie tylko rysunek na kartce papieru, ale również można rysować w przestrzeni. Razem z maluchami, z „niewielką” pomocą mam i tatusiów, stworzyliśmy abstrakcyjny obraz/instalację. Pajęczyna kolorowych nitek szybko zapełniła salę.