MENU

Edukacja

zakończenie MISIETUPODOBA 2013/2014

11 czerwca (środa) o godz. 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów
MISIETUPODOBA
“Historia sztuki w praktyce”
 
Podczas zakończenia zaprezentowane zostały prace dzieci oraz dokumentacja fotograficzna z warsztatów.
Odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów.
 
W tym roku hasłem przewodnim zajęć było: Historia sztuki w praktyce. Uczestnicy warsztatów zgłębiali techniki dawnych mistrzów, odkrywali tajemnice malarstwa, rzeźby. Zmieszali farby na bazie jaja, wykonali monotypię, gliniane rzeźby i gipsowe odlewy. Stawali się artystami, naukowcami i poszukiwaczami skarbów w historii sztuki.
Zajęcia miały na celu pobudzić nie tylko ich kreatywność i wyobraźnię, ale także chęć odkrywania, poznawania przeszłości i traktowania jej jako niewyczerpane źródło inspiracji.
Zajęcia prowadzili: artystki Ewa Bone i Ewa Kozubal (pomysłodawczynie autorskiego cyklu zajęć) i Bartosz Grudziński. Cel, jaki im przyświecał był przede wszystkim taki, by poznanie odbywało się przez przeżycie, doświadczenie każdego dziecka. Starały się dobrać tematykę warsztatów, metody pracy oraz media i techniki plastyczne tak, by odpowiadały potrzebom dzieci i pobudzały ich aktywność twórczą.
Podczas tej edycji zajęć dzieci wykonały m.in.: obrazy temperą jajeczną, świąteczne kartki wydzieranki, monotypię, popiersie z gliny i gipsowy odlew.
W projekcie wzięło udział ok. 190 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Gorzowa i Kłodawy.


wróć