MENU

Edukacja

MISIETUPODOBA III edycja opis

MISIETUPODOBA –PODBIJA NOWE LĄDY

Warsztaty sztuki współczesnej MISIETUPODOBA 2011/2012. Trzecia edycja.
Projekt edukacyjny dla dzieci klas I-III


Kontynuując ubiegłoroczną ideę odkrywania sztuki wokół nas, poszerzymy krąg naszych poszukiwań wychodząc z dziećmi  w przestrzeń publiczną. Przeniesiemy dzieci w różne sytuacje, miejsca (park, ulice, teatr, pustostan) po to, by zmierzyły się z interpretacją i kreacją przestrzeni. W lesie stworzymy instalację land art. Wykorzystując naturalne materiały tj. patyczki, szyszki, liście ale również barwniki i sznurki, będziemy konstruowali domy dla leśnych stworów. Na innych zajęciach pustostan potraktujemy jak wielki instrument muzyczny, którego pudłem rezonansowym będzie cały budynek, bębnami- podłoga, strunami balustrady. Mali artyści dostaną różne materiały, które pomogą im dodać nowe dźwięki. Uczniowie we wnętrzu instrumentu, będąc jego częścią i jednocześnie muzykami.

Każdy z nas jest indywidualnością, postrzega świat w szczególny dla siebie sposób. Ma to związek nie tylko z naszym temperamentem, ale także predyspozycjami fizycznymi.
Jedni z nas patrzą na świat, inni go słuchają, a jeszcze inni dotykają. Warsztaty będą miały nie tylko charakter plastyczny. Planujemy do udziału  w zajęciach zaprosić muzyków, aktorów,  fotografa, by dzieci miały mogły odkryć swój własny środek wyrazu. Zajęcia są nastawione przede wszystkim na rozwój wyobraźni, kształtowanie myślenia abstrakcyjnego, a nie na tworzenie artefaktów.
Chcemy dać dzieciom możliwość ekspresji, w sytuacjach całkowicie innych niż te, z którymi mają do czynienia w szkole i w domu. Pokazać, że w twórczy sposób można przekształcić każde miejsce.

Efektem cyklu zajęć będzie wystawa prac wykonanych przez dzieci. Podczas uroczystego zakończenia w czerwcu dzieci, nauczyciele i opiekunowie obejrzą prezentację dokumentującą pracę dzieci.

Zajęcia będą trwały od października 2011 do czerwca 2012.

Zajęcia prowadzą:
Ewa Kozubal-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka.
Ewa Bone-absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni M. Bałki.
Od 2002 roku działają wspólnie w grupie MISIETUPODOBA. Zajmują się instalacją, performancem, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą.

 

     
                                             Projekt dofinansowany                      
                                             z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.   

 

Terminy zajęć:

24 - 25.10.2011
21 - 22.11. 2011
19 - 20.12. 2011
23 - 24.01. 2012
27 - 28.02. 2012
 

Koordynator projektu, kontakt:
Galeria Sztuki Najnowszej, Miejski Ośrodek Sztuki, 
ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp.       
Agnieszka Kowalska tel. 95 7 33 25 66
e-mail: galerie@mosart.pl


wróć