MENU

Edukacja

Spotkanie III - maj 2009

9 maja 2009 r. wykład pt. "Współczesny design - paradygmat kultury zewnętrznej" wygłosił Andrzej Saj.

10 maja 2009 r. warsztaty z recenzowania dział sztuki współczesnej poprowadziła Karolina Golinowska.
 

Andrzej Saj – ur. 1944; krytyk sztuki i fotografii, redaktor naczelny pisma krytycznego „Format”, wykładowca historii i teorii design’u w ASP we Wrocławiu.

Karolina Golinowska - absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie doktorantka w Zakładzie Badań nad Kulturą Artystyczną w Instytucie Kulturoznawstwa UAM pod kierunkiem prof. Grzegorza Dziamskiego. Zainteresowania: wieloaspektowe ujęcie dylematów kultury współczesnej ze szczególnym naciskiem na sztuki wizualne, strategie interpretacyjne i podłoże filozoficzne rozmaitych przejawów praktyki artystycznej.

Spotkanie I - marzec 2009

20 marca 2009 r. wykład pt. "Język współczesnej sztuki" wygłosił Bogusław Jasiński

21 marca 2009 r. warsztaty z recenzowania dzieł sztuki współczesnej poprowadziła Marcela Kościańczuk
 

Bogusław Jasiński – ur. 1953; filozof, performer, artysta teatru i nowych mediów, autor książek z zakresu filozofii i estetyki, m.in.: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Droga myśli”, ”Myślenie Heideggerem”, „Tezy o ethosofii”, „Zagubiony ethos” i ostatnio wydanej: „Leksykon filozofów współczesnych”, laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. St. Wyspiańskiego.

Marcela Kościańczuk – absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Doktorantka w Zakładzie Semiotyki Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Publikowała recenzje w Toposie.

Spotkanie II - kwiecień 2009

17 kwietnia 2009 r. wykład pt. "Różnorodność form malarstwa abstrakcyjnego" wygłosił dr hab. Krzysztof Moraczewski

Warsztaty z recenzowania dzieł sztuki współczesnej przeprowadziła Marcela Kościańczuk


Krzysztof Moraczewski – doktor habilitowany nauk humanistycznych w Instytucie Kulturoznawstwa w Zakładzie Badań nad Kulturą Artystyczną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor publikacji w zakresie metodologii nauk, filozofii kultury i sztuki, w tym muzyki. Publikuje w „Kulturze Współczesnej” oraz „Artluku” – magazynie o sztuce współczesnej.

FERIE ZIMOWE 2009

Miejski Ośrodek Sztuki serdecznie zaprasza dzieci na specjalne pokazy animowanego filmu pt.: "Magiczna Karuzela".
Film opowiada o przygodach małych przyjaciół zmagających się ze złym czarodziejem ZeeBadee.W dniach 23 - 27 lutego dzieciom, które pozostają podczas ferii w Grzowie Wlkp. proponujemy udział w warsztatach plastycznych.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wraz z pokazem filmu pt.: " Magiczna Karuzela": 15 zł.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

«12»