MENU

Edukacja

Kostiumolog - wykonaj kask!

 

Kino w kapciuszkach!

 

Kontynuujemy zabawę w przygotowywanie kostiumów do filmów. Dzisiejsze zadanie jest nieco bardziej wymagające i najlepiej rozłożyć je sobie na dwa dni. A zrobimy... kask lub hełm astronauty! W zależności od tego jak go później pomalujecie. Zatem do dzieła!

Potrzebne będą: mąka pszenna, woda, miska, gazety, białe kartki, balon, garnek, farbki, nożyczki, kawałek przezroczystej folii, klej/taśma klejąca.

1. W misce mieszamy mąkę z wodą - taki proporcjach alby wyszła nam rzadka "śmietana".

2. Dmuchamy balon i zawiązujemy go mocno - tak, aby nie uciekło z niego powietrze. Nadmuchany balon umieszczamy w garnku.

3. Podarte gazety maczamy w przygotowanej masie i przyklejamy na balon. Kiedy moczymy gazetę w mącznym kleju pamiętajcie, żeby zdjąć jego nadmiar - po to, aby później szybciej nam wyschło. Takich warstw na balonie przygotowujemy 3-4. Na końcu stosujemy białe kartki.

4. Tak przygotowany, oklejony balon zostawiamy na 24 godziny do wyschnięcia. Jeśli po tym czasie balon będzie w niektórych miejscach wilgotny, możecie podsuszyć go suszarką.

5. Po wyschnięciu ostrożnie przebijamy balon. Kiedy zejdzie z niego powietrze, wyciągamy zużyty balon. I oto mamy naszą konstrukcję!

6. Z pomocą rodzica/rodzeństwa nożyczkami obcinamy kask u dołu, dopasowując go do naszej głowy. Potem wycinamy ostrożnie okienko na "szybę".

7. Malujemy kask farbami. Pamiętajcie, aby nie używać do farb za dużo wody. Nie chcemy, by kask zrobił się miękki. Zostawiamy do wyschnięcia.

8. Z folii wycinamy odpowiedni kształt, taki jak otwór w kasku i przyklejamy go od wewnątrz. Kask może być bez foli. To już Wasza decyzja!

9. Gotowe! Zostaje nam tylko zabawa w wyścigi albo astronautę!

 

Po takiej frajdzie można zasiąść do bajek.

 

Na stronie MOJEeKINO.PL znajdziecie kilka propozycji np. "Łowcy czarownic", "Marona psia opowieść":
BAJKI

 


Kask

Oklejamy balon

Malujemy kask farbkami

Materiały do warsztatów

Oklajony balon musi wyschnąć

Dodajemy folię

Przygotowujemy balon

Forma kasku

wróć