Zajęcia zabierają dzieci w podróż, która odkryje przed nimi różnorodność świata.
Wraz z bajkowymi przyjaciółmi najmłodsi zawędrują do miejsc im bliskich np. jezioro, las, jak i tych dalszych np. z marzeń. Nauczą się być świadomymi ekopodróżnikami dbającymi o środowisko i chroniącymi przyrodę.
Mali wędrowcy zaczną przygodę od obejrzenia bajki, po której wezmą udział w tematycznym warsztacie plastycznym, który prowadzą:
Dominika Muniak – twórczynię filmów krótkometrażowych, pasjonatkę animacji plastelinowych, współzałożycielkę filmowej grupy Bang! Bang!
Magdalena Łohunko – absolwentka Turystyki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Ekologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Collegium Polonicum w Słubicach, posiada uprawniana wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci
i młodzieży, pasjonatka podróży, agro i ekoturystyki.
Spotkanie warsztatowe ma na celu pobudzić wyobraźnię dzieci, włączyć do wspólnej zabawy poprzez tworzenie, nauczyć właściwych postaw proekologicznych.
Zajęcia kierujemy do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Warsztaty mają charakter otwarty. Uczestnictwo w nich może być jednorazowe. Czas trwania spotkania od 1h do 2h (w zależności od długości prezentowanej bajki).
Koszt spotkania: 8 zł/os.
PRZYKŁADOWE TYTUŁY BAJEK
(jedna bajka na jednym spotkaniu):
„Akcja las”
Piotr Paweł Lutczyn, 1974, 9 min.
Dziadek, wspólnie z niedźwiedziem i jego leśnymi przyjaciółmi, oczyszcza las z nieproszonych gości – nieszanujących przyrody ludzi.
„Bukolandia: Turydlaki”
Leszek Gałysz, 2005, 24 min.
W okolicach Bukolandii pojawiają się intruzi – Turydlaki. Śmiecą, hałasują i zanieczyszczają środowisko naturalne. Bukolandczycy grzecznie proszą o ciszę i spokój, a gdy to nie pomaga, starają się wypłoszyć intruzów na wszystkie możliwe sposoby.
„Niebezpieczna przygoda”
Wiesław Zięba, 2007, 7 min.
Piknikująca w lesie rodzina pozostawia po sobie wielki bałagan. Promyczek, zaciekawiony porozrzucanymi po lesie prze-dmiotami, niechcący wywołuje pożar. Na szczęście z pomocą przybywa Chmurka.