MENU

Edukacja

FERIE ZE SZTUKĄ 2010

Zakończyliśmy "Ferie ze sztuką". Przez tydzień (od 18 do 22 stycznia) młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna na zajęciach kręciła film i uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Poniżej relacja fotograficzna.

- warsztaty filmowe poprowadził Piotr Żukowski - reżyser, operator i montażysta, koordynator multimediaOFF – programu wspierania polskiego kina niezależnego, realizator Programu Filmowego „Kręci się...”.
Ich celem było m. in.  zapoznanie uczestników z technikami pisania scenariuszy oraz realizacja krótkiego filmu. Podczas warsztatów młodzież miała okazję wcielić się w role scenarzystów, aktorów, operatorów czy reżyserów oraz zapoznać się z pracą na planie filmowym. Zrealizowany film przedstawiony zostanie w ogólnopolskim programie grupy Multimedia Polska S.A. pn. „Kręci się…”.

- warsztaty plastyczne „Katalog rzeczy ważnych” i „Miasto symboli” odnosiły się do aktualnych wystaw w Miejskim Ośrodku Sztuki (stałej ekspozycji prac Władysława Hasiora w Galerii BWA  i Bogdana Korczowskiego „1979-2009. Trzy dekady malarstwa”). Uczestnicy zapoznali się z życiorysem artystów oraz dowiedzieli się, czym jest  „asamblaż” oraz jakie jest wykorzystanie przedmiotu gotowego w historii sztuki od kubistów po współczesnych. Młodzież z przyniesionych  i ważnych dla siebie przedmiotów stworzyła małe formy plastyczne, które złożyły się na większą instalację. Powstała również makieta miasta, w którym poruszanie się i funkcjonowanie jest możliwe dzięki przestrzeganiu znaków - symboli w sferze relacji międzyludzkich.

Warsztaty prowadziły:
Agnieszka Kowalska - absolwentka gorzowskiego Liceum Plastycznego. W latach 2002- 2007 studiowała na Uniwersytecie Zielonogórskim - Katedra Sztuki i Kultury Plastycznej, specjalność - edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.
Zajmuje się malarstwem, fotografią i edukacją artystyczną, prowadziła warsztaty artystyczne z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami sztuki (m.in. BWA Zielona Góra, MDK Gorzów Wlkp., MCK Gorzów Wlkp., Ośrodek Rehabilitacyjno- Readaptacyjny w Strychach, MOS Gorzów Wlkp.).
Udział w „Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów artystyczno-edukacyjnych Co Nowego?” (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).

Dobromira Puczyłowska – absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studentka studiów podyplomowych Edukacji Artystycznej w zakresie plastyki ASP w Poznaniu. Koordynuje zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi warsztaty artystyczne w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp.
 

 

wróć