MENU

Edukacja

Animowany świat wyobraźni 2009/2010

7 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów i rozdanie dyplomów. Zaprezentowany został film zrealizowany podczas zajęć.

Warsztaty, podobnie jak w latach ubiegłych, wprowadziły uczestników w tajniki realizacji krótkiego filmu animowanego. W ich trakcie dzieci zapoznały się z różnymi technikami animacyjnymi oraz specyfiką pracy na planie filmowym. Zmierzyli się z zadaniami scenografa, operatora, oświetleniowca, dźwiękowca oraz aktora.

Zajęcia obejmowały:

- kreowanie obiektu scenograficznego,
- wielkoformatowe działania malarskie,
- wykonanie masek, rekwizytów,
- charakteryzację twarzy oraz makijaż kreatywny.

Działania plastyczne wzbogacone zostały o podstawowe zagadnienia plastyczne: znaczenia koloru, zasad kompozycji, pojęć dotyczących rytmu, statyki, dynamiki, itp.


Podczas realizacji filmu wykorzystane zostały różnorodne techniki animacyjne (piksilacja żywego aktora, transformacje, animowanie obiektów oraz środków wyrazu plastycznego tj. plama, kreska, kropka, itp.).

Integralną częścią zajęć były projekcje obrazujące różnorodne style animacji filmowej.


Scenariusz do zajęć napisali oraz warsztaty prowadzili Ewa Niśkiewicz – Krawczyk i Radosław Krawczyk. Oboje są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą (organizowali liczne plenery i warsztaty plastyczne). Mają na koncie wiele wystaw malarskich indywidualnych i zbiorowych (m.in. IX Wystawa z cyklu „Młodzi Artyści Poznania”, Poznań 2006r., wystawa polsko – niemiecka „Modernizm w lustrze współczesności”, Gniezno 2005r., wystawa zbiorowa „Anioły i demony” w Starym Browarze, Poznań 2005r.).

Szkoły, które uczestniczyły w naszym projekcie po raz kolejny, oraz w miarę możliwości pozostałe, otrzymały dofinansowanie z budżetu miasta (decyduje kolejność zgłoszeń). Odpłatność za udział w zajęciach wyniosła 4 zł od osoby do końca 2009 roku. Od 2010 r. koszt wynosi 5 zł od osoby.
Dla pozostałych szkół (w tym niepublicznych i spoza Gorzowa Wlkp.) koszt uczestnictwa wynosił 8 zł od osoby do końca 2009 roku. Od 2010r. koszt wynosi 9 zł od osoby.
Zajęcia trwają od października 2009 r. do czerwca 2010 r.

 

         
                                               Projekt dofinansowany
                                                       z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.   

 

 

wróć