MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

14. FESTIWAL OBJAZDOWY WATCH DOCS. PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE

Zapraszamy na 14. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - jedną z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka.

Pokazy pofestiwalowe 12. MFF Żydowskie Motywy

Festiwal poświęcony jest narodowi żydowskiemu, jego tradycji, tożsamości narodowej i kulturowej oraz historii, zarówno współczesnej jak i na przestrzeni dziejów. 

Na świecie odbywa się rocznie kilkadziesiąt festiwali filmowych o tematyce żydowskiej - od Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady, poprzez Europę - Francję, Hiszpanię, Holandię, Szwecję, Wielką Brytanię po Australię, Hong Kong i Nową Zelandię. Ich celem jest upowszechnianie - poprzez dzieło filmowe - świadomości istnienia wielowiekowej kultury żydowskiej.

Zapraszamy na pokazy pofestiwalowe 12. edycji MFF Żydowskie Motywy.

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016

NOCNY SZLAK KULTURALNY 2016

Masz 5, 10, 15, 50 a może więcej lat? Wspaniale! Świętuj z nami urodziny DKFu! Przyjdź i sprawdź jak prezentuje się nasz MURAL. Symbolicznie odsłonimy go o 18:00 na ul. Asnyka 7.

Dodatkowo, od 18:00 do 21:00 zapraszamy na FILMOWE PODCHODY!
Z miejsca startu przy Starej Bimbie weź kartkę i rusz trasą filmowych cytatów oraz postaci. Jeśli znajdziesz wszystkie i odgadniesz je prawidłowo dotrzesz do nas i naszego rocznicowego muralu. Na miejscu dla uważnych mamy nagrody, a dla wszystkich chętnych akcję WLEP SIĘ W DKF! – wykaż się kreatywnością i zrób nam wlepkę. Nie wiesz jak? Pokażemy!

Do zobaczenia na szlaku... Punkt 8 się poleca!

https://www.facebook.com/events/1167426809975411/

Nie żyje Andrzej Wajda

Nie żyje Andrzej Wajda - wybitny reżyser filmowy i teatralny, wychowawca wielu pokoleń twórców oraz kinomanów. Zmarł w niedzielę wieczorem, miał 90 lat.

3. nominacja do Nagród PISF dla DKF Megaron

Znamy listę nominowanych do 9. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

9. Grand OFF

Najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie.