MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Animator 2008/2009

Filmy nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych

31 marca 2010 r. (środa), godz. 18:00

www.animator-festival.com
 

ANIMATOR to najmłodszy i największy festiwal filmów animowanych w Polsce. Ważną jego częścią jest międzynarodowy konkurs filmów animowanych do 30 minut. Program ANIMATORA to retrospektywy znakomitych twórców, premiery, pokazy specjalne, przeglądy tematyczne, koncerty, projekcje plenerowe, spotkania z twórcami, wystawy, performance, warsztaty i specjalny program dla dzieci. Wyróżnikiem festiwalu jest położenie nacisku na związki animacji z muzyką, wielu projekcjom filmów towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu zarówno jazzowego trio, jak i orkiestry symfonicznej.

Święto Animacji, obchodzone co roku, latem w Poznaniu, jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce.
  
   PROGRAM (79 min.)
 

ANIMATOR 2008 – czołówka   30 sek.

 

 

“Madame Tutli-Putli”
reż. Chris Lavis i Maciek Szczerbowski, Kanada, 2007, 17 min. 21 sek. 
GRAND PRIX – ZŁOTY PEGAZ 2008
 

Madame Tutli-Putli odjeżdża pociągiem z całym swoim dobytkiem i upiorami przeszłości. Podróżuje samotnie, wychodząc naprzeciw uprzejmościom i przykrościom ze strony obcych. Dzień ma się ku końcowi, a ona zdaje sobie sprawę, że znalazła się w samym centrum koszmarnej metafizycznej przygody. Zagubiona między rzeczywistością i wyimaginowanymi światami, między tajemnicą i zawieszeniem, Madame Tutli-Putli staje twarzą w twarz ze swoimi demonami.
 
 

„Muto”

reż. Blu, Włochy, 2008, 6 min. 50 sek.
II NAGRODA – SREBRNY PEGAZ 2008
 

Ambitny, surrealistyczny film animowany, rysowany na ścianach wewnątrz budynków publicznych w Baden i na zewnątrz w Buenos Aires.
 
 

 „Laska

reż. Michał Socha, Polska, 2008, 5 min.
III NAGRODA – BRĄZOWY PEGAZ 2008
 

Demoniczna kobieta oczekuje na wizytę mężczyzny. Jaki będzie finał tego spotkania? Pełen dynamiki i humoru film o niszczycielskiej sile erotycznych fascynacji.
 
 

 „Eletvonal” („Linia życia”)

reż. Tomek Ducki, Węgry, 2007, 6 min. 30 sek.
NAGRODA SPECJALNA JURY 2008

Bliskie spotkanie w świecie ustalonych reguł, wąskich ścieżek, śmiertelnych błędów, bez możliwości powrotu. Brzmi znajomo?
 

 

 „Dokumanimo”
reż. Małgorzata Bosek, Polska, 2007, 10 min.
WYRÓŻNIENIE ZA DEBIUT 2008
 
Gospodyni domowa, czyli współczesny Syzyf rodzaju żeńskiego. Kobieta ratuje się przed ogłupiającym wpływem kołowrotu domowych zajęć, uciekając w radosną twórczość – układanki ze śmieci.
 
 
 „Try Yangaly” („Trzy anioły”)
reż. Yulia Ruditskaya, Białoruś, 2007, 3 min. 34 sek.
NAGRODA SPECJALNA BIURA FESTIWALU ANIMATOR 2008
 
Wideoklip na podstawie tradycyjnej białoruskiej piosenki „Try Yangaly” („Trzy Anioły”), wykonany i zrealizowany przez białoruskie trio etniczne „Troitsa” (lider – Iwan Kirchuk). Historia niekończącej się podróży duszy ludzkiej. Człowiek nie może zabrać do nieba wszystkiego, na co zasłużył na ziemi.
 
 

ANIMATOR 2009 – czołówka   30 sek.

 

 

“Eintritt zum Paradies um 3 € 20”

(„Wstęp do Raju 3 € 20”)
reż. Edith Stauber, Austria, 2008, 12 min.
GRAND PRIX – ZŁOTY PEGAZ 2009
 

Mit o raju stanowi inspirację dla ludzi od niepamiętnych czasów. Nowoczesne kompleksy rekreacyjne starają się odtworzyć to iluzoryczne miejsce.
 
 
„Virus”
reż. Robert Proch, Polska, 2009, 4 min. 33 sek.
NAGRODA SPECJALNA ZA FILM MUZYCZNY 2009
 
Opis filmu: Społeczeństwo nie może istnieć bez ogólnie przyjętego, przyswojonego porządku. Działania graffiti są formą opozycji.
Impresja na temat przestrzeni urbanistycznej i konia trojańskiego.
 
 
 „La maison en petits cubes”
reż. Kunio Kato, Japonia, 2008, 12 min. 03 sek.
NAGRODA PUBLICZNOŚCI 2009

W miarę podnoszenia się poziomu wody stary człowiek przystosowuje się do stale zmieniających się warunków. Historia o pamięci i rodzinie.

 

 

 

 

 


 


wróć