MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Pokazy niezależne


18- 22 stycznia 2010, godz. 19:00

 

 


MultimediaOFF  Przegląd Polskiego Kina Niezależnego

wstęp wolny

 

 

 

 

 

 

   Program:

 

 

 

 

 

18 stycznia (Poniedziałek)
Bolączka sobotniej nocy, reż. Dominik Matwiejczyk, 20 min.
Opowieść o próbie poderwania dziewczyn w knajpie przez trzech chłopców. "Bolączka sobotniej nocy" zdobyła Grand Prix X Wrocławskiej Wiosny Filmowej oraz została nagrodzona wieloma innymi nagrodami na przeglądach filmów offowych.

Krew z nosa, reż. Dominik Matwiejczyk, 90 min.
Historia Pablo - chłopaka z blokowiska, który za wszelką cenę chce zmienić swoje życie i jego przyjaciół. Historia ta pokazuje z humorem i dystansem ich różne podejście do życia i brutalne zderzenie z rzeczywistością.
 
   
19 stycznia (Wtorek)
Cool film dok., reż. Piotr Żukowski,  14 min.
Dokumentalny zapis happeningu Bodo Koxa, podczas którego bliżej poznajemy jego sylwetkę.

Marco p i złodzieje rowerów, reż. Bodo Kox, 30 min.
Marco jest entuzjastą kolarstwa. Ściślej mówiąc, jest fanatykiem kolarstwa. Pewnego dnia źli złodzieje kradną jego ukochany rower. Marco postanawia na własną rękę odnaleźć złoczyńców i srogo ich ukarać...

Nie panikuj, reż. Bodo Kox, 70 min.
Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają się zresetować… znaczy zapić wszelkie smutki.
     

20 stycznia (Środa)
Regina film dok., reż. Piotr Żukowski, 10 min.
Dokument programu kręci się o najwcześniej urodzonej aktorce polskiego kina niezależnego – Pani Reginie Grudzień, osobistej babci braci Matwiejczyków.

Między nami dzieciakami, reż. Piotr Matwiejczyk, 10 min.
Bohaterami filmui są niezwykle „dorosłe” dzieci. Czy jednak zabawa w ciążę jest tak naprawdę zabawą i czy problemy dzieci nie wydają się być niezwykle … dorosłe?

Homo father, reż. Piotr Matwiejczyk, 60 min.
Gabriel i Robert tworzą parę i żyją ze sobą od trzech lat. Pewnego dnia odwiedza ich Natalia, dziewczyna, z którą Gabriel spędził jedna noc. Przyprowadza ze sobą małą dziewczynkę Amelię i powiadamia Gabriela, że jest on jej ojcem.
      

21 stycznia (Czwartek)
SKY piastowskie film dok., reż. Piotr Żukowski, 20 min.
Film dokumentalny o zielonogórskiej grupie filmowej SKY Piastowskie. Realizatorzy filmu przedstawiają sylwetkę Grzegorza Lipca, jednego z pierwszych sławnych twórców nurtu polskiego offu.

Dzień, w którym umrę, reż. Grzegorz Lipiec, 85 min.
Trzydziestoparoletni mężczyzna widząc, że każdy dzień jego życia jest podobny do poprzedniego, postanawia zrzucić maski i żyć poza normami społecznymi. Zmiany zaczyna od fryzury..
 
      
22 stycznia (Piątek)
DDN grupa przyjaciół, reż. Piotr Żukowski, 14 min.
Dokument programu kręci się o rzeszowskiej grupie filmowej DDN.

Koperta, reż. Hubert Gotkowski, 3 min.
Alternatywna propozycja jak zdać egzamin na prawo jazdy.

Stiudent, reż. Hubert Gotkowski, 20 min.
Wielokrotnie nagradzana komedia Rzeszowskiej Grupy Filmowej DDN. Film przedstawia zmagania pewnego studenta ze swoja edukacją…

Egzamin, reż. Hubert Gotkowski, 3 min.
Druga cześć poradnika alternatywnego zdawania prawa jazdy.

Manna, reż. Hubert Gotkowski, 60 min.
Pierwsza niezależna wersja kultowego już filmu. Dwóch mężczyzn budzi się w środku lasu. Nie pamiętają skąd się tam wzięli. Zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy.
      

 

 

 

 


wróć