MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

3. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych

THE ONE MINUTES

   

oraz

 

pokazy w ramach

Panoramy Młodych WojOFFników:

Łukasz Matysiak, Dariusz Bendyk

 

21 stycznia 2009 r. (środa), godz. 18:00

 
W październiku 2008 r. już po raz trzeci odbył się w Gdańsku finał Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes. Festiwal stworzony został po to, by promować młodych twórców związanych z filmem i video-artem, by dać im możliwość pokazania swoich prac szerszej publiczności oraz zainteresować innych sztuką filmową i zachęcić do działania. Uczestnictwo w konkursie stanowiącym nierozerwalną część festiwalu otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych – ani wiek, ani wykształcenie, ani też poruszane w pracach tematy nie stanowią ograniczenia. Najważniejszy jest pomysł na zagospodarowanie sześćdziesięciu sekund – od niego wszystko się zaczyna, to on spina całość, on stanowi o jakości filmu i jego odbiorze.
 
Jednominutówki określić można jako projekt filmowy, artystyczny, edukacyjny, ale jest on też po prostu świetną zabawą dla samych widzów. Krótkie formy nadają filmom lekkości niezależnie od tego jaką poruszają tematykę, a skondensowanie opowieści w sześćdziesięciu sekundach sprawia, że prace przyjmowane są bardzo żywiołowo.
 
Tegoroczny pokaz to piętnaście najlepszych filmów oraz dwanaście form jednominutowych. Dopełnią go również prace nagrodzone podczas wcześniejszych edycji festiwalu.

Łączny czas pokazu to 43 min., 23 sek.

 


 

 

Niezależne Kino rozpoczyna akcję Panorama Młodych WojOFFników, w ramach której będzie przybliżać i promować prace twórców stawiających pierwsze kroki i osiągających pierwsze sukcesy na polu filmowym. Po projekcji JEDNOMINUTÓWEK zapraszamy na specjalne pokazy filmów Łukasza Matysiaka (Poznań) i Dariusza Bendyka (Koszalin):
KROPLE (7’)
ZAPACH CZASU (14’)
TRZEBA WIERZYĆ (10’)

Wstęp na pokazy bezpłatny

 


wróć