MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

To tylko zwierzęta

 

 

 

 

 

 

 

W ramach Tygodnia Wegetarianizmu Stowarzyszenie OPCJA oraz Kino 60 krzeseł zapraszają na pokaz filmu:

 

"TO TYLKO ZWIERZĘTA" - reż. Łukasz Musiał

i Adam Ptaszyński (PL 2012, 70 min., od 15 lat)

Niezależny film dokumentalny ukazujący różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że TO TYLKO ZWIERZĘTA, kim więc jest człowiek?

 

"To tylko zwierzęta" jest pierwszym polskim pełnometrażowym filmem dokumentalnym, poruszającym temat praw zwierząt. W marcu 2012 roku odbyły się premierowe pokazy filmu w kilkunastu miastach. W maju 2012 roku autorzy zdobyli statuetkę magazynu "Vege" za promowanie weganizmu. Dokument przybliża obecną sytuację zwierząt w Polsce, nakreśla jej przyczyny oraz zachęca do zmian i aktywności na rzecz zwierząt.

O godz. 15.30, przed projekcją, zapraszamy na KRÓTKĄ PREZENTACJĘ ORAZ DYSKUSJĘ.
Chcesz porozmawiać o wegetarianizmie? Dowiedzieć się z czym to się je? Spotkać innych wegetarian? Wymienić uwagi i spostrzeżenia?
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

WSTĘP WOLNY !!!


wróć