MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Cyrograf oraz spotkanie z dr Joanną Heidtman

 

 

26 listopada (czwartek), godz. 18:00

 

 

Z okazji 50-lecia Klubu zapraszamy na kolejne spotkanie! Tym razem naszym gościem będzie dr Joanna Heidtman.

 

Projekcja filmu "Cyrograf" oraz spotkanie kończy listopadowy cykl, w którym zastanawiamy się nad przekraczaniem różnie pojmowanych granic. Na zakończenie mocny filmowy akcent... Za ile sprzedalibyście swoje dusze?

 

 

 

 

Cyrograf, reż. Igor Mołodecki,

Polska 2012, 38 min., dokumentalny, od 15 lat.

 

Film opowiada o człowieku, który przeprowadza nietypowe transakcje – podpisuje z ludźmi cyrografy. Spacerując po ulicach Krakowa, zaprasza ludzi do gry w szachy, podczas której dyskutuje na temat życia, śmierci, wiary. Wydawać by się mogło, że dusza jest tym, co dla człowieka powinno być najcenniejsze, tymczasem znajduje się ponad 300 osób, które gotowe są ją sprzedać, nawet za kilka złotych.

 

 

Po projekcji spotkanie z psycholog i socjolog dr Joanną Heidtman.

 

 

(fot. Agata Mazur)

 

 

Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadziła przez 10 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej.

 

Jest współzarządzającym firmy doradczej Heidtman&Piasecki, współzałożycielem Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego, wykładowcą na Uniwersytecie SWPS oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera. Pracuje jako doradca i coach. Prowadzi warsztaty efektywności osobistej, zajęcia w „Akademii Strategicznego Przywództwa™“ oraz „Akademii Innowacji™”. 

 

Jej publikacje pojawiały się w Harvard Business Review, Marketing & More, ThinkTank i w miesięczniku „Charaktery”. Publikuje felietony w magazynie „Coaching”, „Sens” oraz na stronach Blogosfery Liderów HBRP. Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności (“W zgodzie ze sobą, w zgodzie z innymi” wyd. Emka) oraz problematyce pracy zespołowej (“Procesy grupowe – perspektywa socjologiczna” wyd. Scholar). W 2014 r. wydana została przez National Geografic książka Marka Kamińskiego opisująca metodę rozwojową “Biegun”, przy której współpracowała z autorem nad zestawem ćwiczeń praktycznych. Obecnie pracuje nad książką „Lider w świecie pracowników wiedzy”, poświęconą roli lidera przyszłości. Fascynują ją odkrycia współczesnej neurobiologii, ale jednym z jej ulubionych myśli jest cytat z prac Jamesa Hillmana: „Nie zgadzam się że jedyne w swoim rodzaju i drogocenne ludzkie życie jest rezultatem statystycznego prawdopodobieństwa i przypadku" (James Hillman "Kod duszy" wyd. MT Biznes).

 

www.businessdoctors.pl

 


wróć