MENU

Film
REPERTUAR
Zobacz wszystkie >

Świteź / Wirtualna wojna

ŚWITEŹ
reżyseria: Kamil Polak
Dania/Francja/Kanada/Polska/Szwajcaria 2010, 21 min.,animacja, od 15 lat

 

Adaptacja romantycznej ballady Adama Mickiewicza. Historia tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei.
Film powstał w warszawskim studiu animacji Human-Ark. Postaci i elementy świata zostały powołane do życia przy pomocy specjalnej techniki, która wzbogaciła animację żyjącą tkanką faktury malarskiej.

 

Na seansie filmu "Świteź" gościliśmy młodzież z Litwy, która przyjechała na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Gorzowie Wlkp.

 

 

WIRTUALNA WOJNA
reżyseria: Jacek Bławut
Polska 2012, 70 min., dokumentalny, od 15 lat

 

Ił-2 Sturmovik to jeden z najbardziej znanych komputerowych symulatorów lotu. Gracze wcielają się w pilotów maszyn latających podczas drugiej wojny światowej i w czasie rzeczywistym rozgrywają powietrzne bitwy. Bławut wnika do międzynarodowej społeczności graczy, pokazując ich pasję, determinację, ale i uzależnienie. Bohaterowie dokumentu pochodzą z czterech krajów: Stanów Zjednoczonych, Polski, Niemiec i Rosji. Opowiadają o tym, kim są, wyjaśniają, dlaczego zainteresowali się czasami drugiej wojny światowej. Dla części z nich to jedynie hobby, dla innych treść życia, której poświęcają coraz więcej czasu.

 

 


wróć