kuratorka: Aleksandra Nowicka
termin działania: 3-7.06.
otwarcie wystawy: 7.06. godzina 18:00
Rzeczy i działania, instytucje i ludzie, przyroda i osiedle, wszystko co znamy ma swój lifespan. Ale czy życie nasze i wszystkiego co nas otacza musi zostać określone tylko raz? Czy mamy czas na redefiniowanie pojęć, budowanie znaczeń, wzajemne zrozumienie, zabawę ze sobą i światem? Czy mamy wiedzę i chęć poznawania albo empatię i siłę do poznawania?
Projektem Still_On artysta zaprasza mieszkańców Gorzowa do twórczych i poznawczych działań wspólnych, przyjrzenia się temu co mamy, a co wydaje nam się niepotrzebne, wspólnego rozpoznania ich wartości oraz rozpatrzenia ich ponownego wpuszczenia w obieg.
Michał Mioduszewski (1984) – artysta, psycholog społeczny, animator przestrzeni. Absolwent Sztuki Mediów ASP w Warszawie i Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS. W szerokim spektrum jego działań, mieści się m.in. zainicjowanie Cafe Fińskiej, pierwszej bezgotówkowej kawiarni w Polsce w ramach Grolsch ArtBoom Festival (2013) w Krakowie, wieloletnia współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i prowadzenie Domku Herbacianego w Parku Rzeźby na Bródnie (2009-), współtworzenie Kina na klatce schodowej jednego z bloków (2011-2012), czy też tworzenie otwartych pracowni ulicznych w Miejscu Projektów Zachęty – Wypoczynek na tarasie (2016) i podczas Festiwalu Warszawa w Budowie – Pracownia Przybysza na pl. Defilad (2017). Współtworzył 3 Pokoje z Kuchnią w Białołęckim Ośrodku Kultury (2014-2018). W 2017 roku członek jury stypendium Praktyka dla młodych architektów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. W 2018 roku w ramach Generatora Malta Festival pracował ze społecznością osiedla im. ks. Skorupki, a w ramach Weneckiego Biennale na Bródnie włączał mieszkańców osiedla w przestrzenie artystyczne.
POZOSTAŁE PROJEKTY:
Daniil Revkovskiy & Andrey Rachinskiy - Nareszcie jesteśmy / Нарешті
Lesya Pcholka - Nazwiska panieńskie / VEHA