Otwarcie: 31.08.2018, 18:00
Wystawa czynna do 7.10.2018
Interesują mnie kwestie związane z zagadnieniem pustki, zmiany, przejścia i atrofii. Zastanawiają mnie możliwości jakie wynikają z jednoczesnego trwania pomiędzy tym co jest, a tym czego nie ma. Przestrzeń, przejście, zanik, materia organiczna oraz ciało, to elementy jakie często używam w moich pracach. Ważnym aspektem jest dla mnie możliwość zauważenia drobnych fenomenów i wydobycie ich na światło. Dzięki temu mogą one na chwilę trwać w „miejscu bezpiecznym” bez jakiejkolwiek potrzeby zakotwiczenia na stałe w materii.
Konrad Juściński
Konrad Juściński - artysta sztuk wizualnych. Urodzony w Gorzowie Wlkp. Aktualnie mieszka i pracuje w Poznaniu. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie studiował i w 2002 roku otrzymał dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W latach 2003-2005 był asystentem profesora Jana Berdyszaka w pracowni Rzeźby i Otoczenia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się problemami przestrzeni, obiektu, obrazu oraz działa jako performer.
Jest adiunktem w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz nauczycielem w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Współpracuje także z Muzeum Narodowym w Poznaniu gdzie prowadzi warsztaty i wykłady o sztuce współczesnej.
W swoich pracach podejmuje refleksję nad takimi problemami jak: organiczność, miejsce bezpieczne, utopia, kontemplacja zmiany, wybór, przestrzenie nieoczywiste oraz inwersja.
kurator: Zbigniew Sejwa