MENU

  • Łukasz Dziedzic - plakat wystawy

  • Daria Pietryka - plakat wystawy

Wystawy

Agata Czeremuszkin-Chrut / papier-półtno-ściana

Galeria BWA

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.

 

zapraszają na wystawę

 

Agata Czeremuszkin-Chrut

papier-płótno-ściana

 

31.08.2013 (sobota), godz. 17:00

 

Wystawa czynna od 01.09.2013 do 04.10.2013 r.

Gorzów Wielkopolski, sierpień 2013

(informacja prasowa)

 

„papier – płótno – ściana”.

Wystawa obrazów Agaty Czeremuszkin-Chrut w Galerii BWA

 

Najnowsza wystawa malarstwa Agaty Czeremuszkin-Chrut otworzy kolejny sezon w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim. W 350-metrowej przestrzeni zobaczyć będzie można wielkoformatowe płótna oraz miniatury i akwarele powstałe w ostatnich latach. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 17.00. Wystawa potrwa do 4 października 2013 roku.

 

Papier – płótno – ściana to wystawa o wyjątkowej wartości. Prezentuje bowiem autorski wybór dzieł powstałych w szczególnym dla młodej malarki - Agaty Czeremuszkin-Chrut - czasie, będąc jednocześnie formą podsumowania aktywnego pięciolecia pracy twórczej. Ekspozycja ta jest ważna również dlatego, że ukazuje szereg realizacji pochodzących z okresu 2010-2013, a więc momentu, kiedy artystka mieszkając już w Warszawie w sposób całkowity poświęciła się malarstwu, odchodząc tym samym od innych form aktywności zawodowej. Również tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Pomimo, że nieco enigmatyczny i hasłowy, to niesie w sobie duży, symboliczny ładunek. Odnosi się bowiem do trzech głównych podłoży malarskich, którymi Czeremuszkin-Chrut posługuje się w pracy twórczej.  

 

– Minęło pięć lat odkąd obroniłam dyplom. Przyszedł czas na podsumowanie tego szczególnego okresu, kiedy student staje się absolwentem i samodzielnym artystą, który nie może już liczyć na korektę profesora. Mam za sobą liczne wystawy w kraju i za granicą, lecz z pewnością wystawa gorzowska jest największą z dotychczasowych – zapowiada wystawę Agata Czeremuszkin-Chrut.

 

Elementem wystawy będzie także 20-metrowy mural zrealizowany w przestrzeni Miejskiego Ośrodka Sztuki. – Będzie to mural informujący o wystawie, a jednocześnie wkomponowujący się w przestrzeń miejską. Chcę w ten sposób połączyć funkcję informacyjną z kompozycją malarską – mówi malarka.

 

Tak o malarstwie Czeremuszkin-Chrut wypowiada się Kama Wróbel, krytyk sztuki:

 

„Malarstwo to z pewnością można uznać za wnikliwe i utrzymane na wysokim poziomie, które jednak poprzez charakter obrazowania wymaga od odbiorcy nieco większego zaangażowania, niż tylko wrażeniowe. Bo, wbrew pozorom, nie jest to sztuka łatwa i oczywista. Poprzez dobór odpowiednich środków wyrazu artystycznego (m.in. deestetyzacja, konturowość, sylwetowość, deformacja, schematyczność, geometryzacja) malarka kreuje świat prowokujący odbiorcę do zgłębiania tej sfery ludzkiego doświadczenia, która zwykle spychana jest na dalszy plan lub jest całkowicie niezauważana.”

 

 

Agata Czeremuszkin-Chrut - Urodzona 1983 r. w Częstochowie, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu (2008r.). Stypendystka Edinburgh Collage of Art. (2007r.). Laureatka stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium edukacyjnego Urzędu Miasta Wrocławia. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym oraz projektowaniem graficznym. W 2007 r. zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Sztuki „Around the Coyote” w Chicago, natomiast w 2011 r. została zakwalifikowana do prestiżowej publikacji „Studio Visit”, skupiającej najciekawsze osobowości artystyczne. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w USA, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Australii i Polsce. W głównym kręgu działań twórczych artystki pozostaje figura ludzka poddawana deformacjom oraz jej istnienie w świecie zdominowanym przez zalew informacji. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Partnerem wystawy jest sklep maluje.pl, dystrybutor farb Winsor&Newton. 

 

Kurator Galerii BWA:

 

Gustaw Nawrocki

tel. (95) 733 25 67,

galeriabwa@mosart.pl

www.mosart.pl

 

Kontakt dla mediów:

 

Maciej Kawiński

Sisu PR

maciek@sisu.com.pl

tel. 730 860 060

 

 

 

 

 

 


Marilyn i obcy organizm, olej na płótnie, 130x130 cm, 2012

Ślady, olej/płótno, 20x20, 2011

Johhny i Kate, olej/płótno, 140x140 cm, 2012

Johnny_olej na płótnie_150x150 cm_2013

Nudny, olej/płótno, 150/x150 cm, 2012

Zdublowani, olej/płótno, 20x20 cm, 2013

wróć