MENU

Wystawy

Adam Garnek - Koncert wizualny


Adam Garnek KONCERT WIZUALNY

2 czerwca, 19.30

"Studnia Czarownic", ul. Wełniany Rynek

 

Koncert wizualny Adama Garnka odbył się w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego.

Koncert  „zagrany” na ośmiu instrumentach (nie muzycznych), wykonanych przez Adama Garnka ze stali, do wygrywania działań wizualnych.
Koncert jest wykonywany przez trzy osoby, w miejscu przeznaczonym na koncerty lub dowolnym publicznym. Po koncercie istnieje  możliwość obejrzenia z bliska i użycia instrumentów.
Inspiracją do powstania instrumentów są emocje i przeżycia, które towarzyszą  wykonywaniu i  odbiorowi  muzyki. Instrumenty muzyczne artysta postrzega jako wyrafinowane maszynerie ukształtowane, często przez wieloletnią tradycję, które   użyte następnie przez muzyka dają wspaniałą grę dźwięków.
Adam Garnek budując swoje instrumenty chciał podobne emocje znaleźć w sztukach wizualnych.

 

Adam Garnek jest artystą, który najlepiej czuje się  w obszarze nie do końca zdefiniowanym, powołując przecież do życia obiekty, które wymykają się jednoznacznym kwalifikacjom. Z jednej strony, usytuowane w przestrzeni galerii, każą postrzegać się w kategoriach rzeźby. Z drugiej strony, ze względu na konstruktorską pomysłowość, każą patrzeć na siebie jak na produkty epoki industrialnej, które wyszły spod ręki inżyniera.

Adam Garnek jest absolwentem Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej PWSSP (1983-1988), w roku 1988 uzyskał dyplom na Wydziale Rzeźby. Jego twórczość możemy określić w dużym skrócie jako sztukę kinetyczną. Artysta w błyskotliwy sposób łączy inżynierską wyobraźnię z wrażliwością artysty. Rzeźby Adama Garnka to niezwykłe, mechaniczne zabawki. Z jednej strony absurdalne, gdyż nie ułatwiają życia tak jak „tradycyjne" maszyny, z drugiej strony niezwykle poukładane, logiczne i przemyślane, stworzone ze względu na samą radość tworzenia i po to by cieszyć. 


wróć