MENU

Wystawy

ANDRZEJ MACIEJ ŁUBOWSKI - Malarstwo i przestrzeń

Andrzej Maciej Łubowski - urodził się w 1946 w Poznaniu. W 1971 ukończył ASP w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem S. Gierowskiego. W latach 1993-2006 był profesorem w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis" w Poznaniu. Obecnie jest profesorem oraz dziekanem Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Działacz Związku Polskich Artystów Plastyków.
Początkowo tworzył malarstwo w konwencji informelu. W latach 70. zaczął uprawiać malarstwo figuratywne. Obecnie uważany jest za przedstawiciela fotorealizmu.
Postaci z jego obrazów często mają twarz i sylwetkę artysty przedstawionego w pustych przestrzeniach miast. W latach 80. tworzył monumentalne prace wykorzystując fotografie i przenosząc zarejestrowane ujęcia na płótno.
Kolejne cykle prac, odwołujące się m.in. do mitów, to W stronę światła, Twarzą w twarz. W latach 90. zaczął realizować instalacje malarskie budowane z powiększonych wizerunków twarzy (Dekompozycje). Kolejne cykle, Złamany obraz i Obiekty podwójne, przedstawiają fragmenty twarzy, głów i rąk w różnych odcieniach czerwieni.
W Galerii BWA Miejskiego Ośrodka Sztuki będzie można oglądać obiekty malarskie powstałe w ciągu ostatnich kilku lat.

wróć