MENU

Wystawy

SŁAWOMIR SAJKOWSKI - FOTOGARFIA

PAŹDZIERNIK 
 
Mała Galeria BWA-GTF
 
Sławomir Sajkowski zajmuje się fotografią od 1986 roku. Jest Członkiem Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego i absolwentem AWF w Gorzowie Wlkp. Zadebiutował w 1989 roku na 34 Dorocznej Wystawie Fotografii GTF zajmując III miejsce. Bierze udział w szeregu wystaw konkursowych i poplenerowych zdobywając nagrody i wyróżnienia.
 
- Zawsze frapowało mnie światło, jego źródło, kąt padania, odbicie. Malarskie efekty to konsekwencja wykorzystania światła.
*Bardzo podoba mi się ten liryczny zestaw zdjęć kobiety nad morzem, w ciepłej jakby beżowej tonacji. Zdecydowanie odmienny od wcześniejszych zdjęć i od tych sąsiednich – z portretami kobiety i mężczyzny, ale jakże zimnymi, sinoniebieskimi.
- Te, które się pani podobają, to zdjęcia mojej żony. „Wymusiła” na mnie takie właśnie liryczne ujęcia. Myślę, że są niezłe, choć dość odległe od mojego widzenia fotografii. 
* Ale przecież lubi pan fotografować żonę. Cała ściana jej kolorowych portretów o tym świadczy.
- Ewa jest znakomitym modelem, jej twarz sugestywnie oddaje wszystkie nastroje. Także lubi się bawić swoim obliczem. Mamy podobne poczucie humoru, więc dobrze się rozumiemy.
- Robienie zdjęć czarno-białych jest znacznie trudniejsze, daje większą satysfakcję, ale technika i nasze przyzwyczajenie do kolorowego obrazu wprost obligują do zajęcia się kolorem. Bardzo mnie interesuje fotografia reklamowa, a ta bez koloru odbyć się nie może; fragment rozmowy Krystyny Kamińskiej ze Sławkiem Sajkowskim; Ziemia Gorzowska 22.10.1992 r.
 


wróć