MENU

Wystawy

ANETA KAMIZELICH

LISTOPAD-GRUDZIEŃ
 
Mała Galeria BWA-GTF
 
Aneta Kamizelich urodziła się w 1958 r. Studia w PWSSP w Łodzi. Dyplom w pracowni doc. K. Lenka i pracowni prof. L. Rózgi w 1983 r.
 
Autorka ma na swoim koncie twórczym kilka wystaw indywidualnych i liczące się nagrody. Specjalizuje się w grafice projektowej i warsztatowej, uprawia m.in. dość rzadką w naszym kraju technikę batiku; Gazeta Lubuska 15.11.1989 r.
 
- Zwykłe płócienko smaruję mieszanką stearyny z parafiną i kilkoma jeszcze dodatkami dla nadania mu elastyczności – tłumaczy słuchaczom artystka. – Następnie moczę je w farbie, a później w gorącej wodzie, aby rozpuścić stearynowo – parafinową mieszankę. Z kolei znowu smaruję płócienko i maczam je w innym kolorze. I tak aż do skutku.
- To są takie babskie zabawy – mówi Andrzej Gordon. – Nigdy przecież nie możesz być pewien, jak nałoży ci się stearynowo-parafinowa papka, czy zastygnie w odpowiedniej ilości, czy farby nałożą się odpowiednią grubością i we właściwy wzór. Nie jesteś nawet pewien efektu końcowego – tłumaczy podczas zwiedzania wystawy. – To jest właśnie batik; Stilon Gorzowski Nr 24/ 25.11.1989 r.
 

wróć